Aktualności

Patryk Wolański wspiera akcję "Piłka Nożna Bez Granic"

Bramkarz Widzewa odwiedził w poniedziałek Dom Dziecka nr 7 im. Stefana Żeromskiego w Łodzi.

W ramach organizowanej przez Polski Związek Piłkarzy akcji „Łączy Nas Sport - Piłka Nożna Bez Granic” przedstawiciele PZP oraz piłkarze Widzewa Łódź i ŁKS-u Łódź wspólnie odwiedzają domy dziecka w mieście. Projekt, którego pomysłodawcą jest doskonale znany kibicom obu łódzkich klubów Rafał Pawlak, obecnie dyrektor sportowy PZP, ma za zadanie edukować w zakresie walki z uprzedzeniami, agresją, nietolerancją oraz rasizmem.

W poniedziałek 27 listopada w Domu Dziecka nr 7 odbyło się już dziewiąte spotkanie cyklu. Widzew reprezentował Patryk Wolański, który wzbudził istny szał wśród podopiecznych wspomnianej placówki. Podstawowy bramkarz czerwono-biało-czerwonych z przyjemnością odpowiadał na pytania najmłodszych kibiców, czerpiąc dużą przyjemność i satysfakcję z wizyty.

 - Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach. Spotkanie z tymi dziećmi to czysta przyjemność. Młodzież jest pełna energii i ma mnóstwo pytań. Przyjemnie było móc na nie odpowiedzieć, przedstawić trochę siebie, opowiedzieć coś z własnego punktu widzenia. Mam świadomość, że takie spotkanie to dla dzieci wielkie przeżycie, ale dla mnie też! Razem nie tylko bardzo przyjemnie spędziliśmy czas, ale pokazaliśmy też, że mimo różnic, możemy na co dzień stanowić jedną, zgraną drużynę, wspólnie uczyć się i cieszyć - wyjaśnia "Wolan".

Na środę 29 listopada zaplanowano kolejne spotkanie cyklu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela