Aktualności

Patryk Strus: Wyciągniemy wnioski

Widzew Łódź zakończył Turniej Dawnych Mistrzów na czwartym miejscu. Podopieczni Marcina Płuski mimo walecznej postawy przegrali spotkania z miejscową Stalą i Garbarnią Kraków.

- Nie wydaje mi się, abyśmy byli zespołem, który gorzej prezentował się na boisku. Błędy indywidualne spowodowały, że przegraliśmy dwa spotkania - powiedział po turnieju, Patryk Strus

Widzewiacy wzięli udział w Turnieju Dawnych Mistrzów w ramach okresu przygotowawczego do zbliżającego się sezonu. Piłkarze dojechali do Mielca, gdzie nie mieli zbyt dużo czasu przed pierwszym spotkaniem ze Stalą. Widzew przegrał je 1:3. - Mogło się do tego przyczynić zmęczenie czy brak snu. Mieliśmy "zastałe" nogi i bardzo mało czasu na rozgrzanie się przed meczem - powiedział.

Początek drugiego spotkania, z Garbarnią Kraków, należał do piłkarzy Widzewa. Mimo utraty gola, podopieczni trenera Marcina Płuski mocno naciskali rywala i stworzyli przewagę na boisku. - Był fragment, w którym nie ustępowaliśmy rywalom. Kreowaliśmy dogodne akcje, lecz zabrakło skuteczności, aby trafić do bramki przeciwników - stwierdził.

Właśnie w starciu z trzecioligowcem z Krakowa, Patrykowi Strusowi udało się w samej końcówce meczu zmniejszyć rozmiary porażki z rywalem. Pomocnik Widzewa indywidualnym rajdem ustalił wynik na 3:4. - Cieszy zdobyta bramka, jednak meczu nie wygraliśmy. Na pewno wyciąniemy wnioski z tej porażki. Nie pozostaje nic, jak tylko ciężko pracować - zakończył.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 23.09.2020

Trening 23.09.2020

Tabela rozgrywek

10 GKS Tychy 5
11 Zagłębie Sosnowiec 3
12 Resovia 3
13 Widzew Łódź 3
14 GKS Bełchatów 2
15 Puszcza Niepołomice 1
16 Stomil Olsztyn 1
Pełna tabela