Aktualności

Patryk Stępiński podpisał kontrakt z Widzewem

Kolejny piłkarz, który wcześniej grał w Widzewie, ponownie będzie bronić jego barw. Po Mateuszu Michalskim teraz na Piłsudskiego 138 wraca Patryk Stępiński.

Ten 25-letni obecnie prawy obrońca swój premierowy występ w pierwszym zespole Widzewa zaliczył 16 marca 2013 roku, wchodząc na boisko w 79. minucie meczu z Zagłębiem Lubin w Łodzi. Patryk Stępiński miał już wtedy na koncie wiele występów w łódzkiej drużynie w Młodej Ekstraklasie. Zresztą będąc zawodnikiem zespołu ME osiągnął swój największy sukces podczas gry w reprezentacjach juniorskich, bo w 2012 roku z kadrą Polski do lat 17 wywalczył 3.-4. miejsce podczas finałowego turnieju mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej w Słowenii.

Przygodę z juniorskimi reprezentacjami Patryk Stępiński rozpoczął jeszcze jako gracz UKS-u SMS-u Łódź. Do Widzewa przeszedł w 2011 roku i grał do początku sezonu 2014-2015. W tym okresie zaliczył 22 występy w ekstraklasie i 3 w I lidze, grając w jednej drużynie m.in. z Krystianem Nowakiem, który na początku tego roku również wrócił do Widzewa.

Widzewskich akcentów nie zabrakło również w dalszej sportowej karierze Stępińskiego, gdy jesienią 2014 roku przeniósł się do pierwszoligowej wtedy Wisły Płock. Z zespołem Nafciarzy wywalczył wiosną 2016 roku awans do ekstraklasy, a drużynę prowadził wtedy trener... Marcin Kaczmarek. Potem obrońca w barwach płockiej Wisły zaliczył 56 występów w ekstraklasie. W lutym 2019 roku wyjechał na testy do FK Haugesund, wtedy czwartej drużyny norweskiej ligi, ale ostatecznie do transferu nie doszło.

Rok później, w lutym tego roku, Patryk Stępiński przeniósł się z Wisły Płock do pierwszoligowej Warty Poznań, z którą również wywalczył awans do ekstraklasy. W barwach drużyny ze stolicy Wielkopolski zanotował 7 występów w I lidze. Łącznie na boiskach ekstraklasy zagrał do tej pory 78 razy, a w I lidze zanotował 58 gier.

Teraz Patryk Stępiński będzie mógł powiększyć ten dorobek w barwach Widzewa, z którym podpisał umowę na dwa lata.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela