Aktualności

Pamiętajmy o zmarłych widzewiakach nie tylko w święta

Pomimo zamknięcia cmentarzy zachęcamy do czczenia pamięci o zmarłych widzewiakach poprzez udanie się na miejsca ich spoczynku w innym terminie, niż 1 listopada.

Historię klubu tworzyło wielu zasłużonych sportowców, działaczy i pracowników, którzy na przestrzeni 110 lat wspólnymi siłami budowali dorobek Widzewa Łódź. Część z nich to wielkie postaci związane z Robotniczym Towarzystwem Sportowym, ale również wiele osób, których biogramy są dziś zapomniane, ale dzięki pracy kibiców czerwono-biało-czerwonych udało się zlokalizować miejsca ich spoczynku.

Dzięki utworzeniu "Widzewskiej Mapy Pamięci" fani Widzewa bez problemu mogą zlokalizować mogiły widzewskich legend i oddać im hołd nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również przy okazji innych świąt.

Poznaj Widzewską Mapę Pamieci

Zachęcamy do zapoznania się z lokalizacjami grobów widzewiaków, które przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad bezpieczeństwa w kolejnych dniach, po ponownym otwarciu cmentarzy, będzie można odwiedzić i postawić na nich znicz. Na wielu z nich pojawiły się już świeczki zakupione ze środków zebranych przez kibiców, a postawione tam między innymi przez piłkarzy Akademii Widzewa.

#WidzewskaMłodzież oddała hołd klubowym legendom

Fragment listy pamięci z bezpośrednimi odnośnikami do miejsc spoczynku:

(Odnośniki przenoszą bezpośrednio do lokalizacji gróbów w Mapach Google)

Ludwik Sobolewski

Stefan Wroński

Krzysztof Surlit

Marek Pięta

Włodzimierz Smolarek

Stanisław Burzyński

Zbigniew Tąder

Marian Malinowski

Mieczysław Kotarski


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja DiMedical

Konferencja DiMedical

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela