Owocne sparingi drużyn Akademii Widzewa

Widzewski rocznik 2004 pokonał kolejnego rywala występującego na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Rok starsi koledzy ograli Widok Skierniewice.

Zespół Bartosza Bieleckiego w miniony weekend mierzył się w Warszawie z Escolą Varsovia, czwartą jesienią drużyną grupy A CLJ U15. Na boisku rankingi i przynależność ligowa nie grały jednak roli, a Widzew 2004 pokonał gospodarzy 2:1 po dwóch trafieniach Mateusza Saganiaka. To już drugi wygrany w tym roku przez widzewskich trampkarzy mecz kontrolny z rywalem z Centralnej Ligi Juniorów. Tydzień wcześniej czerwono-biało-czerwoni w takim samym stosunku rozprawili się z Polonią Warszawa.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Sprawnie funkcjonował nasz blok obronny. Rywale mieli trudność z przejściem do ataku. Dzięki temu już do przerwy prowadziliśmy 2:0. Po zmianie stron szło nam już jednak słabiej. Daliśmy się rywalom zamknąć, nie potrafiliśmy utrzymać się dłużej przy piłce i odpoczywać będąc w jej posiadaniu. Żałujemy, że nie będziemy mieć okazji grać takich meczów w lidze, ale spróbujemy wykorzystać w stu procentach wiosnę i wywalczyć awans dla kolejnego rocznika - podkreśla trener Bielecki.

Escola Varsovia - Widzew Łódź 2004 1:2 (0:2)

Bramki dla Widzewa: Mateusz Saganiak

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski - Jakub Miziołek, Dawid Owczarek, Kacper Kotlicki, Cezary Cichal, Szymon Mirowski, Damian Związek, Kamil Jakubowski, Filip Zawadzki, Szymon Szymczak, Mateusz Saganiak oraz Kamil Zadka, Patryk Kowasz.

***

Rok starsi widzewiacy (2003) pokonali u siebie Widok Skierniewce. Rywal, w którego szeregach występują piłkarze z roczników 2002 i 2003, przegrał z łodzianami wyraźnie. Czerwono-biało-czerwoni grali odważnie w ofensywie, co przełożyło się na wiele okazji bramkowych. Bardzo dobrze radzili sobie również w grze wysokim pressingiem, znacznie ograniczając pole manewru rywalom.

Widzew Łódź 2003 - Widok Skierniewice 4:1

Bramki dla Widzewa: Wiktor Firasiewicz, Wiktor Daroch,  Cyprian Zagawa,  Przemysław Krzyczmanik

Skład Widzewa: Schmidt, Hołowatiuk, Lenart, Strumf, Jaros, Mroczek, Krzyczmanik, Zommer, Firasiewicz, Jagielski, Daroch oraz Prochoń, Wojtczak, Graussman, Słowiński, Zagawa, zawodnik testowany1, zawodnik testowany2.

***

Porażkę w miniony weekend zanotowała drużyna juniorów starszych Widzewa, która mierzyła się z UKS-em SMS-em Łódź. Gospodarze dobrze radzili sobie w pierwszej połowie, co udokumentowali bramką Dawia Telestaka, ale po zmianie stron w ich grę wdarły się chaos i niedokładność. W konsekwencji dwa proste błędy przy wyprowadzaniu ataku pozycyjnego przyczyniły się do straty dwóch goli i minimalnej porażki w całym meczu.

Widzew Łódź 2001 - UKS SMS Łódź 1:2 (1:0)

Bramka dla Widzewa: Dawid Telestak

Skład Widzewa: Mikołajczak (45’ Rutkowski) - Stopa (60’ Korpal), Mamełka (45’ Tkaczyk), Malinowski, Becht (45’ Mędrzycki), Telestak (45’ Kardas), Ławniczak, Wędzonka (45’ Chądzynski), Sejdak, Szlaski, Cieślak Jakub.