Aktualności

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź odniósł się do wydarzeń wokół meczu z Jagiellonią II Białystok.

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź pragnie serdecznie przeprosić Klub Jagiellonię Białystok za straty poniesione przez tenże Klub przy okazji organizacji meczu piłkarskiego 11. kolejki pierwszej grupy III ligi pomiędzy Jagiellonią II Białystok a RTS Widzewem Łódź. Bardzo dziękujemy za dobrą wolę i współpracę w zakresie przyjęcia przez Klub z Białegostoku przedstawicieli naszego Klubu oraz zorganizowanej grupy kibiców Widzewa. Mamy szczerą nadzieję, że wydarzenia, które miały miejsce 9 października w Białymstoku nie będą rzutować na dalszą współpracę i dobre relacje pomiędzy naszymi klubami.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że w ramach meczu rewanżowego, wiosną 2017 roku, dołożymy wszelkich starań, by z otwartymi ramionami i sympatią w najlepszy możliwy sposób ugościć na stadionie Widzewa przedstawicieli Klubu i kibiców Jagiellonii Białystok.

W nawiązaniu do wystosowanego przez Klub Jagiellonia Białystok oświadczenia dnia 11 października, zamieszczonego na stronie internetowej www.jagiellonia.pl, musimy jednak odnieść się do krzywdzącego - naszym zdaniem - zapisu:

"Dodatkowo Klub Jagiellonia Białystok spełnił również nietypowe, jak na warunki trzecioligowe, życzenia klubu Widzew Łódź, dotyczące m.in. 10 miejsc w stadionowych Skyboksach oraz 20 biletów na sektor SuperVip".

Spieszymy z wyjaśnieniami, że Nasz Klub wystąpił dnia 5 października do Klubu Jagiellonia z zapytaniem o zasady, na jakich Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, wraz ze swoimi gośćmi (łącznie w liczbie 28 osób), będzie mógł uczestniczyć w niedzielnym meczu. Dokładny zapis zawarty w e-mailu przesłanym do Dyrektora do Spraw Bezpieczeństwa Jagielloni Białystok, Pana Zbigniewa Pypczyńskiego, brzmiał (zdjęcie nr 1):

„(…) w tej puli, jaką ilość zaproszeń i jaką biletów nam Państwo przyznacie (w jakiej cenie bilety, dotyczy strefy VIP lub biletów I kategorii, z najlepszą widocznością)”.

Odpowiedź Pana Pypczyńskiego brzmiała zaś następująco (zdjęcie nr 2):

„(…) z przyjemnością gościć  będziemy Zarząd RTS Widzew Łódź na naszym meczu. Dziesięć osób przyjmiemy w naszym klubowy Skybox (loża), a pozostałe zapaszmy na trybuny SVIP”.

W związku z powyższym, w sytuacji, gdy konkretna propozycja wypłynęła ze strony białostockiego klubu, wszelkie zarzuty dotyczące „nietypowych, jak na warunki trzecioligowe, życzeń” uważamy za bezpodstawne i niesprawiedliwe. Zwracamy uwagę, że Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź stara się - w miarę możliwości - towarzyszyć swojemu zespołowi w każdym spotkaniu i w związku z tym przy okazji wszystkich meczów wyjazdowych występuje do klubów-rywali z podobnym zapytaniem, dotyczącym możliwości uczestnictwa w imprezie sportowej na obiektach danego klubu.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela