Aktualności

Ostatnie sprawdziany rezerw i juniorów starszych

Druga drużyna Widzewa i zespół U19, mimo że zmagania ligowe zakończyły w listopadzie, nadal trenują i rozgrywają mecze.

Widzew II ostatni mecz ligowy rozegrał 16 listopada. Dzień później zmagania ligowe w 2019 roku zakończyli juniorzy starsi czerwono-biało-czerwonych. Pierwszym trenerem obu drużyn, czyli Bloku A szkolenia Akademii Widzewa, jest Jakub Grzeszczakowski, którego wspiera Maciej Sobociński. Zespoły te nadal pracują pod bacznym okiem sztabu szkoleniowego, rozgrywając również mecze kontrolne.

Pierwszy z nich odbył się w sobotę 30 listopada, a rywalem połączonych sił rezerw i juniorów starszych Widzewa był wicelider czwartej ligi - Warta Sieradz. Łodzianie wygrali go 3:2 po bramkach Dawida Telestaka, Michała Szczęśniaka i Wiktora Dunajskiego.

W środę 4 grudnia widzewska drużyna U19 zmierzyła się z kolei z rówieśnikami z UKS-u SMS-u Łódź, występującymi na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Czerwono-biało-czerwoni odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0, a na listę strzelców wpisali się Mateusz Malec, Damian Pokorski i Patryk Glicner, a zawodników z rocznika 2002 wspierali tego dnia koledzy rok i dwa lata młodsi.

W sobotę 6 grudnia swój ostatni tegoroczny sparing rozegrał Widzew II, który mierzył się ze Startem Brzeziny. Łodzianie łatwo i pewnie pokonali rywala 8:0, gole zdobyło aż siedmiu zawodników, w tym Jakub Jasiński dwa.

W najbliższy czwartek ostatni sparing, w ramach przewidzianego w tym czasie treningu, rozegrają najmłodsi zawodnicy Bloku A. Ich rywalem będzie drużyna Karpat Lwów. Oba najstarsze zespoły Akademii Widzewa trenować będą do piątku 13 grudnia, po czym rozpoczną przerwę zimową.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela