Aktualności

Ostatnie pożegnanie Zygmunta Szamałka

We wtorek 14 lipca odbyła się ceremonia pogrzebowa byłego piłkarza, a później również wieloletniego działacza Widzewa Łódź - Zygmunta Szamałka.

Zygmunt Szamałek był między innymi opiekunem grup młodzieżowych Widzewa, ale też inicjatorem sprowadzenia na stadion przy al. Piłsudskiego 138 jupiterów oświetleniowych, który zadebiutowały na meczu łodzian w marcu 1985 roku (WIĘCEJ O TEJ HISTORII). Swego czasu odpowiadał również za transfery, mając swój udział między innymi w pozyskaniu przez klub Zbigniewa Bońka.

Niestety, w czwartek 9 lipca dotarła do klubu smutna informacja o śmierci pana Zygmunta. We wtorek 14 lipca na cmentarzu katolickim na Zarzewie w Łodzi miało miejsce jego ostatnie pożegnanie. W ceremonii pogrzebowej udział wzięli przedstawiciele klubu, w tym wiceprezes Piotr Szor. Obecni byli również reprezentanci Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź im. Ludwika Sobolewskiego z prezesem Wiesławem Wragą na czele, a także członkowie Koła Seniora RTS. 84-letniego widzewiaka żegnały tłumy.

W imieniu całej widzewskiej rodziny przesyłamy wyrazy żalu i współczucia najbliższym śp. Zygmunta Szamałka. Cześć jego pamięci!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Widzew Łódź - Arka Gdynia 29.11.2020 (cz. II)

Tabela rozgrywek

8 GKS Tychy 21
9 Puszcza Niepołomice 20
10 Miedź Legnica 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 16
13 Chrobry Głogów 15
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela