Aktualności

Ostatnie pożegnanie Zygmunta Szamałka

We wtorek 14 lipca odbyła się ceremonia pogrzebowa byłego piłkarza, a później również wieloletniego działacza Widzewa Łódź - Zygmunta Szamałka.

Zygmunt Szamałek był między innymi opiekunem grup młodzieżowych Widzewa, ale też inicjatorem sprowadzenia na stadion przy al. Piłsudskiego 138 jupiterów oświetleniowych, który zadebiutowały na meczu łodzian w marcu 1985 roku (WIĘCEJ O TEJ HISTORII). Swego czasu odpowiadał również za transfery, mając swój udział między innymi w pozyskaniu przez klub Zbigniewa Bońka.

Niestety, w czwartek 9 lipca dotarła do klubu smutna informacja o śmierci pana Zygmunta. We wtorek 14 lipca na cmentarzu katolickim na Zarzewie w Łodzi miało miejsce jego ostatnie pożegnanie. W ceremonii pogrzebowej udział wzięli przedstawiciele klubu, w tym wiceprezes Piotr Szor. Obecni byli również reprezentanci Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź im. Ludwika Sobolewskiego z prezesem Wiesławem Wragą na czele, a także członkowie Koła Seniora RTS. 84-letniego widzewiaka żegnały tłumy.

W imieniu całej widzewskiej rodziny przesyłamy wyrazy żalu i współczucia najbliższym śp. Zygmunta Szamałka. Cześć jego pamięci!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 03.08.2020

Pierwszy trening 03.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela