Aktualności

Ostatnie pożegnanie Witolda Obarka

Witold Obarek, pierwszy po reaktywacji Widzewa w 2015 roku trener czerwono-biało-czerwonych, który w niedzielę 23 sierpnia zmarł w wieku 62 lat, spoczął na Cmentarzu Parafialnym w Bratoszewicach.

Trener Witold Obarek to postać w historii odbudowy klubu bardzo ważna. Doświadczony szkoleniowiec podjął się arcytrudnego zadania stworzenia pierwszej po reaktywacji drużyny Widzewa, która, budowana od zera, lada dzień miała zacząć walkę na czwartoligowym froncie. Trener Obarek podjął wyzwanie i mimo skrajnie trudnych warunków rzucił się w wir pracy, dając podwaliny pod zespół, który rok później mógł świętować awans do III ligi.

Niestety, w minioną niedzielę dotarła do klubu niespodziewana i bardzo smutna wiadomość o śmierci trenera. W czwartek 27 sierpnia w Parafii Świętego Augustyna w Bratoszewicach odbyła się ceremonia pogrzebowa świętej pamięci Witolda Obarka, którą współcelebrował ksiądz Paweł Miziołek, kapelan łódzkiego sportu.

Zasłużonego szkoleniowca, wychowawcę wielu pokoleń piłkarzy różnych zespołów, żegnało mnóstwo osób. Wśród nich siostra Lidia z rodziną i bliskimi, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele rozległego środowiska piłkarskiego, w tym wielu widzewiaków i reprezentantów innych klubów, w których pracował trener Obarek. Na pogrzebie licznie pojawili się kibice czerwono-biało-czerwonych, obecni byli również przedstawiciele Widzewa.

Piękna ceremonia pokazała jak ważny dla ludzi, których spotkał na swojej życiowej drodze, był świętej pamięci Witold Obarek. Na zawsze zapisał się też w pamięci Widzewa i wszystkich osób związanych z naszym klubem. Zapamiętany zostanie przez nas jako otwarty, niezwykle optymistyczny i uśmiechnięty człowiek, który nie bał się żadnych wyzwań.

Łączymy się w bólu z rodziną oraz bliskimi świętej pamięci Witolda Obarka i składamy na ich ręce najszczersze kondolencje.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela