Aktualności

Ostatnia prosta przed ligą - zapowiedź meczu z Unią Skierniewice

Skończył się czas eksperymentów, nie ma już miejsca na zabawę. Zegar odmierzający czas do rundy wiosennej bije nieubłaganie, ale zanim zabrzmi alarm w postaci pierwszego gwizdka sędziego, widzewiaków czeka próba generalna.

Ostatni sprawdzian podopieczni Marcina Płuski będą zdawać w Skierniewicach, a w roli egzaminatora wystąpi miejscowa Unia. Test nie będzie należał do najłatwiejszych. Unia wygrała rundę jesienną w lidze okręgowej w cuglach, nie pozostawiając żadnych złudzeń. Komplet zwycięstw, bilans bramek 41:8 - to sprawia, że ostatnia prosta nie musi być dla czerwono-biało-czerwonych najłatwiejszym odcinkiem w przygotowaniach do wiosny.

Widzewiacy zaczęli okres przygotowawczy już na początku stycznia. Sobotni mecz będzie 12. spotkaniem sparingowym w trakcie przerwy zimowej. Do tej pory piłkarze Widzewa wygrali sześć razy, czterokrotnie musieli uznać wyższość rywala, a w pojedynku z Karpatami Krosno padł remis 1:1. Po Turnieju Dawnych Mistrzów, który dla RTS-u był festiwalem niewykorzystanych okazji, przyszły lepsze wyniki. Przełomowe było okazałe zwycięstwo z aspirującą do awansu do II ligi Stalą Rzeszów (3:0). Po nim dowodzeni przez Marcina Płuskę piłkarze pokonali Dolcan II Ząbki, a w ostatnim meczu - KS Opatówek. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Strus.

Sobotni rywal Widzewa obchodził w tamtym roku 70-lecie klubu, ale do rozgrywek został zgłoszony dopiero dwa lata temu. To wynik problemów Unii w ostatnich latach: w 2007 roku klub został rozwiązany, a na jego miejsce została powołana Skierniewicka Akademia Sportu VIS 2007. Po czterech latach drużyna przeszła pod skrzydła MLKS Widok Skierniewice, by w 2013 roku kontynuować tradycje MKS-u. Nowy klub zgłoszono do rozgrywek o mistrzostwo B-klasy - ze starym motywem herbu, zatrzymując biało-niebiesko-żółte barwy. Przez kolejne poziomy rozgrywkowe Unia przechodzi w szalonym tempie i wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuować swój marsz w górę piłkarskiej hierarchii także w tym sezonie.

Sprawdzian generalny będzie okazją do kilku wspomnień dla Adriana Budki. Kapitan Widzewa występował w Unii w latach 2002-2003, dokładając cegiełkę do utrzymania klubu ze Skierniewic w trzeciej lidze. Budka nie jest jedynym piłkarzem, który łączy oba kluby. W Skierniewicach grał m.in. Paweł Miąszkiewicz, który z łódzkim klubem zdobywał mistrzostwa Polski i występował w Lidze Mistrzów. Swego czasu trenerem Unii był jeden z legendarnych piłkarzy Wielkiego Widzewa, Krzysztof Kamiński.

Pojedynek przy ulicy Pomologicznej rozpocznie się o godzinie 14 i dla podopiecznych Płuski będzie pierwszym w tym roku na naturalnej nawierzchni. Warto odnotować, że wyjazd do Skierniewic nie będzie dla piłkarzy Widzewa czymś nowym. Zaledwie kilka miesięcy temu zawodnicy prowadzeni wówczas przez trenera Witolda Obarka mierzyli swoje siły z innym skierniewickim klubem, Widokiem. Dzięki trafieniom Nikodema Kasperczaka, Igora Świątkiewicza i Princewilla Okachiego widzewiacy wygrali 4:0. Chociaż obecnie koszulkę RTS-u przywdziewa tylko ten ostatni, to liczymy na podobny rezultat.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela