Aktualności

Ostatni wyjazd w sezonie - zapowiedź meczu z Sokołem Ostróda

W niedzielę piłkarze Widzewa Łódź zagrają ostatnie wyjazdowe spotkanie w sezonie 2016/2017. Rywalem czerwono-biało-czerwonych będzie Sokół Ostróda.

Piłkarze Przemysława Cecherza długo liczyli się w walce o awans do II ligi, ale po ostatniej porażce stracili już nawet matematyczne szanse na zajęcie miejsca premiowanego awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Szkoleniowiec zapowiada jednak, że rywale z Ostródy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową. - W podejściu do pracy całej drużyny nic się nie zmieniło. Normalnie przygotowujemy się do pracy i robimy wszystko, żeby wygrać kolejne mecze. Cały tydzień trenujemy, a w niedzielę ruszamy do Ostródy na mecz. Wystawiamy ten skład, który jest w danym tygodniu pracy najlepiej dysponowany. Inne podejście byłoby niepoważne, bo każdy miał pół roku, żeby udowodnić swoją przydatność. Te dwa mecze nic tu nie zmienią. Dlatego w niedzielę zagra najmocniejszy na ten moment skład - zapewniał niedawno trener Cecherz.

W spotkaniu w Ostródzie z pewnością nie zagra Kamil Tlaga, który w ubiegłotygodniowej konfrontacji z Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie zobaczył ósmą żółtą kartkę i musi pauzować. Wszystko wskazuje na to, że - mimo ostatnich problemów ze ścięgnem Achillesa - do dyspozycji sztabu szkoleniowego będzie Adrian Budka.

Sokół Ostróda zajmuje aktualnie 6. miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze Karola Szweda w dotychczasowej rywalizacji zapisali na swoim koncie 15 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek. W 2017 r. są jedną z najlepiej punktujących ekip w III lidze. Więcej punktów w rundzie wiosennej zdobyły tylko Finishparkiet (35 punktów) i Widzew (33 punkty). Ponadto, swoją siłę potwierdzili w środę, pokonując w pófinale okręgowego Pucharu Polski Finishparkiet 3:1. Najlepszym strzelcem drużyny jest Robert Hirsz, który ma na swoim koncie 15 trafień.

W rundzie jesiennej w rywalizacji obu zespołów w Łodzi padł bezbramkowy remis.

Arbitrem niedzielnego meczu będzie Piotr Rzucidło z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

Sokół Ostróda - Widzew Łódź / 11 czerwca 2017 r., niedziela, godzina 20:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

WIDZEWSKIE TAPETY NA ŚWIĘTA

WIDZEWSKIE TAPETY NA ŚWIĘTA

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela