Aktualności

Ostatni sprawdzian przed ligą

W środę widzewiacy w ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek ligowych zmierzą się z czwartoligowym KS-em Kutno.

Podopieczni trenera Franciszka Smudy rozegrali jak dotąd dziewięć sparingów. Wygrali osiem z nich, m.in. z drugoligową Wartą Poznań i pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, a jeden zremisowali (2:2 w Kaliszu z tamtejszym KKS-em). Trudno przypuszczać, by w ostatniej grze kontrolnej, w której ich rywalem będzie czwartoligowy KS Kutno, zepsuli sobie pozytywne statystyki - nawet jeśli szkoleniowiec Widzewa da więcej minut zawodnikom, którzy są obecnie nieco dalej od wyjściowego składu. Trzy dni przed meczem inaugurującym rundę wiosenną z Victorią Sulejówek najważniejsze będzie jednak to, aby zakończyć przygotowania bez kolejnych urazów. Nie można bowiem zapominać, że przynajmniej na początku rundy trener Smuda nie będzie mógł korzystać z usług Bartłomieja Rakowskiego, Radosława Sylwestrzaka i Daniela Świderskiego. Wszyscy trzej powracają do zdrowia po kontuzjach.

Środowy rywal Widzewa na półmetku rozgrywek łódzkiej IV ligi zajmuje w tabeli 13. miejsce z 23. punktami na koncie. Zespół trenera Andrzeja Grzegorka zimą grał pięć meczów kontrolnych. Kutnianie kolejno zremisowali 1:1 z Wartą Sieradz, przegrali 3:6 z Liderem Włocławek, zremisowali 1:1 z Turem Turek oraz 2:2 z Pelikanem Łowicz, a następnie ulegli 0:7 rezerwom Wisły Płock, w których to wystąpiło jednak kilku zawodników z  pierwszej drużyny (m.in. dobrze znany w Łodzi Patryk Stępiński).

Sparing zostanie rozegrany na boisku obiektu treningowego przy ul. Małachowskiego. Początek o godz. 15:30. Transmisję przeprowadzi Widzew TV (https://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela