Aktualności

Ostatni sprawdzian pod specjalnym nadzorem

To już ostatnia prosta przygotowań Widzewiaków do ligowego sezonu 2021/2022. W próbie generalnej przed grą w Fortuna 1 Lidze łodzianie zmierzą się z dobrze sobie znanym rywalem.

Jest nim Pogoń Grodzisk Mazowiecki - zespół beniaminka II ligi - z którym Widzew Łódź rozegrał dwa sparingi w trakcie przygotowań w poprzednim sezonie. Najpierw ekipa RTS rozgromiła wtedy jeszcze trzecioligową Pogoń 9:1 w pierwszym sprawdzianie przed rozgrywkami 2020/2021. Co ciekawe, żadnego ze strzelców dziewięciu goli dla Widzewa w tamtym spotkaniu nie ma już w zespole z alei Piłsudskiego.

Ponownie obie drużyny sprawdziły swoją formę w styczniu tego roku. Na boisku w ośrodku przy ul. Małachowskiego czerwono-biało-czerwoni wygrali z Pogonią 3:1 po bramkach Mateusza Możdżenia, Karola Czubaka oraz Pawła Tomczyka. W dzisiejszym meczu może zagrać tylko ten ostatni. Możdżenia już nie ma w kadrze Widzewa, a Czubak jest wyłączony z gry z powodu kontuzji. To nie jedyna pewna absencja w zespole łodzian w dzisiejszym sparingu. Nie zagrają również kontuzjowany Patryk Mucha i Przemysław Kita, który powoli wraca do formy po urazie z poprzedniego sezonu.

Tymczasem trener Janusz Niedźwiedź otrzymał w ostatnich dniach trzech nowych zawodników. Klub zakontraktował obrońcę Tomasza Dejewskiego, pomocnika Abdula Aziza Tetteha oraz napastnika Kacpra Karaska (na zdjęciu przy piłce). Ten ostatni grał już wcześniej w sparingach łodzian i był obecny na zgrupowaniu drużyny Widzewa w Woli Chorzelowskiej, gdzie na koniec strzelił gola w meczu ze Stalą Rzeszów.

Dla Dejewskiego oraz Tetteha sobotni sprawdzian z Pogonią Grodzisk Mazowiecki może być okazją do nieoficjalnego debiutu w czerwono-biało-czerwonych barwach. Bardzo prawdopodobne, że tak się stanie, bo dla sztabu szkoleniowego zespołu Widzewa dzisiejszy mecz będzie jedyną okazją do zobaczenia obu piłkarzy w grze przeciwko rywalowi na boisku przed startem ligowego sezonu, a nie tylko w wewnętrznej gierce podczas treningu.

Sparing Widzewa z Pogonią Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się o godzinie 12:00 na głównym boisku stadionu przy al. Piłsudskiego. Na prośbę sztabu mecz będzie zamknięty dla kibiców i przedstawicieli mediów. Nie zostanie też przeprowadzona transmisja telewizyjna i radiowa. Po jego zakończeniu na oficjalnej stronie klubu zostanie opublikowana relacja ze spotkania oraz wypowiedzi piłkarzy i trenera Janusza Niedźwiedzia.

***

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki / sobota, godz. 12:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela