Aktualności

Organizacja meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W piątek 7 kwietnia RTS Widzew Łódź rozegra trzeci domowy mecz ligowy tej wiosny. Jego rywalem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W dniu meczu, dla sprawnej jego ogranizacji, uprzejmie prosimy o zastosowanie się do poniższych sugestii.

1. Wejście na stadion odbywa się po okazaniu karnetu i dokumentu tożsamości! Nie zapomnijcie go zabrać ze sobą i przygotować do okazania służbom porządkowym na właściwej bramie wejściowej.

2. Przybądźcie możliwie najwcześniej, ciekawie może być już od pierwszej minuty meczu!

3. Zrezygnujcie z dotarcia autem! Jeżeli przybywacie spoza Łodzi, pamiętajcie, że szybciej możesz dotrzeć na stadion parkując kilkaset metrów od niego - unikniecie stresu i stania w korku pod stadionem, gdzie najpewniej wszystkie miejsca parkingowe i tak będą już zajęte.

Organizacja tak liczebnej imprezy sportowej niesie za sobą wiele wyzwań organizacyjnych i ryzyk, z których wiele jest niezależnych od Klubu. Wierzymy jednak, że przy wzajemnej dobrej organizacji uda nam się je ograniczyć do minimum lub nawet całkowicie zlikwidować.

W związku z tym, kluczem do sukcesu, podobnie jak podczas meczu otwarcia 18 marca, będzie sprawna logistyka. Dlatego z wyprzedzeniem publikujemy plan wejść na stadion (patrz mapa), wraz z podstawowymi informacjami organizacyjnymi.

Bramy stadionu w piątek otwarte będą od godziny 17:30 (wstęp dla akredytowanych na mecz dziennikarzy wejściem nr 6 od 18:00). W celu usprawnienia procesu zapełniania trybun uprzejmie prosimy o przygotowanie przed wejściem na obiekt biletu/karnetu/zaproszenia razem z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby wchodzącej (to nie może być prawo jazdy!). W ten sposób ułatwimy pracę służbom porządkowym, co pozwoli  zwiększyć przepustowość bram. Przypominamy przy tym, że karnety działają w technologii zbliżeniowej, więc wystarczy przyłożyć je do wskazanego miejsca, by otworzyć bramkę. Przy bramie ma miejsce jednoczesna identyfikacja kibica na podstawie dokumentu tożsamości (tylko na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, które zawierają numer PESEL).

Wejście na obiekt jest jednorazowe. Żaden bilet/karnet po przejściu przez bramę nie może być wykorzystany ponownie, gdyż nie pozwoli na to system dostępowy. Chcąc dostać się na inny sektor poruszaj się po koronie stadionu, ale nie wychodź poza obiekt.

Kasa numer 1 w piątek czynna będzie od 14:00, a kasy numer 2 i 3 od godziny 16:00. Sklep klubowy zlokalizowany zostanie za wejściem nr 3 (od 16:00). Sprawdźcie na mapce, którą bramą powinniście wejść, by dotrzeć na swoje miejsce. Goście skyboxów na stadion dostaną się wejściem nr 2. Osoby uprawnione do wejścia na sektory typu VIP i SuperVIP na swoje miejsca wejdą za pomocą wejścia numer 4 (tu też do odbioru będą bilety SuperVIP). Tym samym wejściem na stadion dostaną się osoby niepełnosprawne. Na balkony trybuny A dostać będzie można się wejściem nr 6. Zwracamy również uwagę na fakt, że na trybunach zajmować należy dokładnie miejsca wskazane na karnecie.

Jednocześnie bardzo prosimy, by w miarę możliwości zrezygnować z przybywania samochodem. Trwające niedaleko stadionu roboty drogowe oraz specyfika najbliższego otoczenia stadionu (ciasne i krótkie ulice, bez przecznic i możliwości "ucieczki") mogą doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego, w konsekwencji którego kibice-kierowcy mogą zostać na długo "uwięzieni" w swoich pojazdach. Jeśli ktoś musi dostać się na mecz samochodem, uprzejmie prosimy o pozostawienie go w promieniu kilometra od stadionu, gdzie z miejscem postojowym i szybkim powrotem nie powinno być problemu. W takiej sytuacji lokalizację postoju przemyśl jeszcze przed wyjazdem i dobierz drogę do celu, omijając najbliższe ulice wokół stadionu.

Lokalizacja stadionu miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138 sprawia, że bardzo łatwo dostać się do niego komunikacją miejską za pośrednictwem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (Przystanek Łódź Niciarniana) oraz MPK, zgodnie z poniższymi informacjami:

Tramwaje: 8, 9A, 9B, 10A, 10B.

Autobusy: 54A, 54B, 54C, 54D, 64, 75A, 75B, 80.

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, w rundzie wiosennej III ligi sezonu 2016/2017 będą kursować specjalne autobusy dla kibiców po zakończeniu meczów Widzewa Łódź rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego. Na trasy zostaną skierowane pojazdy przegubowe. W autobusach specjalnych obowiązują bilety Lokalnego Transportu Zbiorowego.

Trasy autobusów dla kibiców powracających ze stadionu WIDZEWA:

Trasa 1: Al. Piłsudskiego - Rokicińska, al. Puszkina, Przybyszewskiego, al. Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Szaniawskiego - Andrzejów

Trasa 2: Al. Piłsudskiego - Niciarniana, Przybyszewskiego (bez wjazdu na pas tramwajowo-autobusowy), Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska - Kurczaki

Trasa 3: Al. Piłsudskiego - Kopcińskiego, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Łagiewnicka, Sikorskiego - Świtezianki

Trasa 4: Al. Piłsudskiego - Kilińskiego, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa - Dw. Łódź Północny

Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się na przystankach linii dziennych i nocnych (w zależności od potrzeb).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwraca się z kolei z prośbą o wcześniejszy zakup biletów przez kibiców. Można je kupić przez portale internetowe m.in: www.skycash.com, www.koleo.pl. Przejazd będzie możliwy jedynie na podstawie ważnego biletu. W przypadku odmowy zakupu biletu przez grupy kibiców pociąg zostanie zatrzymany na danej stacji do czasu przybycia służb porządkowych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela