Aktualności

Organizacja meczu z Kaczkanem Huraganem Morąg

W poniedziałek 22 maja Widzew Łódź podejmować będzie na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 ekipę Kaczkana Huraganu Morąg. Początek spotkania o godzinie 19:10.

W dniu meczu, dla sprawnej jego ogranizacji, uprzejmie prosimy o zastosowanie się do poniższych sugestii.

1. Wejście na stadion odbywa się po okazaniu karnetu i dokumentu tożsamości! Nie zapomnijcie go zabrać ze sobą i przygotować do okazania służbom porządkowym przy właściwej bramie wejściowej.

2. Przybądźcie możliwie najwcześniej, ciekawie może być już od pierwszej minuty meczu!

3. Zrezygnujcie z dotarcia autem! Jeżeli przybywacie spoza Łodzi, pamiętajcie, że szybciej można dotrzeć na stadion parkując kilkaset metrów od niego - unikniecie stresu i stania w korku pod stadionem, gdzie najpewniej wszystkie miejsca parkingowe i tak będą już zajęte.

Organizacja tak dużej imprezy sportowej niesie za sobą wiele wyzwań organizacyjnych i ryzyko, którego znaczna część jest niezależna od Klubu. Wierzymy jednak, że przy wzajemnej dobrej współpracy uda nam się je ograniczyć do minimum lub nawet całkowicie zlikwidować.

W związku z tym kluczem do sukcesu - podobnie jak podczas poprzednich meczów domowych Widzewa - będzie sprawna logistyka. Dlatego przypominamy plan wejść na stadion (patrz mapa) wraz z podstawowymi informacjami organizacyjnymi.

Bramy stadionu w dniu meczu otwarte będą od godziny 17:30 (wstęp dla akredytowanych na mecz dziennikarzy wejściem nr 6 od godziny 18:00). W celu usprawnienia procesu zapełniania trybun, uprzejmie prosimy o przygotowanie przed wejściem na obiekt biletu/karnetu/zaproszenia razem z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby wchodzącej (to nie może być prawo jazdy!). W ten sposób ułatwimy pracę służbom porządkowym, co pozwoli zwiększyć przepustowość bram. Przypominamy przy tym, że karnety działają w technologii zbliżeniowej, więc wystarczy przyłożyć je do wskazanego miejsca, by otworzyć bramkę. Przy bramie ma miejsce jednoczesna identyfikacja kibica na podstawie dokumentu tożsamości (tylko na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, które zawierają numer PESEL).

Wejście na obiekt jest jednorazowe. Żaden bilet/karnet po przejściu przez bramę nie może być wykorzystany ponownie, gdyż nie pozwoli na to system dostępowy. Chcąc dostać się na inny sektor, poruszaj się po koronie stadionu, ale nie wychodź poza obiekt.

W dniu meczu czynne będą trzy kasy (nr 1 od godziny 12:00 oraz nr 2 i 3 od godziny 15:00). Sklep klubowy zlokalizowany zostanie za wejściem nr 3 (od 16:00 do startu meczu). Sprawdźcie na mapce, którą bramą powinniście wejść, by dotrzeć na swoje miejsce. Goście skyboxów na stadion dostaną się wejściem nr 2. Osoby uprawnione do wejścia na sektory typu VIP i SuperVIP na swoje miejsca wejdą za pomocą wejścia numer 4 (tu też do odbioru będą bilety SuperVIP). Tym samym wejściem na stadion dostaną się osoby niepełnosprawne. Nabywcy biletów na balkony trybuny A wejdą na obiekt wejściem nr 6. Zwracamy również uwagę na fakt, że na trybunach zajmować należy dokładnie miejsca wskazane na karnecie. Co istotne, wejście na dowolny sektor trybuny C możliwe będzie dowolnym wejściem (bramką/kołowrotkiem) prowadzącym na trybunę C.

Jednocześnie bardzo prosimy, by w miarę możliwości zrezygnować z przybywania samochodem. Specyfika najbliższego otoczenia stadionu (ciasne i krótkie ulice, bez przecznic i możliwości "ucieczki") może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego, w konsekwencji którego kibice-kierowcy mogą zostać na długo "uwięzieni" w swoich pojazdach. Jeśli ktoś musi dostać się na mecz samochodem, uprzejmie prosimy o pozostawienie go w promieniu kilometra od stadionu, gdzie z miejscem postojowym i szybkim powrotem nie powinno być problemu. W takiej sytuacji lokalizację postoju przemyślcie jeszcze przed wyjazdem i dobierzcie drogę do celu, omijając najbliższe ulice wokół stadionu.

Lokalizacja stadionu miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138 sprawia, że bardzo łatwo dostać się do niego komunikacją miejską za pośrednictwem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (Przystanek Łódź Niciarniana) oraz MPK, zgodnie z poniższymi informacjami:

Tramwaje: 8, 9A, 9B, 10A, 10B.

Autobusy: 54A, 54B, 54C, 54D, 64, 75A, 75B, 80.

Na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, w rundzie wiosennej III ligi sezonu 2016/2017 będą kursować specjalne autobusy dla kibiców po zakończeniu meczów Widzewa Łódź rozgrywanych na stadionie przy al. Piłsudskiego. Na trasy zostaną skierowane pojazdy przegubowe. W autobusach specjalnych obowiązują bilety Lokalnego Transportu Zbiorowego.

Trasy autobusów dla kibiców powracających ze stadionu WIDZEWA:

Trasa 1: Al. Piłsudskiego - Rokicińska, al. Puszkina, Przybyszewskiego, al. Książąt Polskich, Zakładowa, Gajcego, Szaniawskiego - Andrzejów

Trasa 2: Al. Piłsudskiego - Niciarniana, Przybyszewskiego (bez wjazdu na pas tramwajowo-autobusowy), Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska - Kurczaki

Trasa 3: Al. Piłsudskiego - Kopcińskiego, Palki, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Łagiewnicka, Sikorskiego - Świtezianki

Trasa 4: Al. Piłsudskiego - Kilińskiego, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Pomorska, Anstadta, Północna, Źródłowa - Dw. Łódź Północny

Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się na przystankach linii dziennych i nocnych (w zależności od potrzeb).

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwraca się z kolei z prośbą o wcześniejszy zakup biletów przez kibiców. Można je kupić przez portale internetowe m.in: www.skycash.com oraz www.koleo.pl. Przejazd będzie możliwy jedynie na podstawie ważnego biletu. W przypadku odmowy zakupu biletu przez grupy kibiców, pociąg zostanie zatrzymany na danej stacji do czasu przybycia służb porządkowych.

Do zobaczenia na stadionie!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska Choinka 8.12.2018

Widzewska Choinka 8.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela