Aktualności

Już w środę E-sportowy Turniej z okazji 110-lecia Widzewa Łódź

Piłkarska środa będzie przebiegać pod znakiem rywalizacji na zielonej i wirtualnej murawie. Tego dnia reprezentanci Widzewa, Ruchu i Wisły zmierzą się ze sobą w ramach turnieju z okazji 110-lecia klubu z al. Piłsudskiego 138.

3 czerwca będzie ważnym dniem dla całej sekcji wirtualnej rozrywki zrzeszonej wokół Widzewa Łódź. O godz. 15:00 rozpocznie się zapowiadany E-sportowy Turniej z okazji 110-lecia klubu, w którym zmierzą się e-sportowcy i kibice Wisły Kraków, Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź.

Najpierw zagrają profesjonalni gracze, wśród których znajdą się uznani zawodnicy na polskiej scenie FIFY 20: Bartek "bejott" Jakubowski (Wisła) oraz Marcin "mrn" Sczes (Ruch) i oczywiście dobrze znany łódzkiej publiczności Alan "Cosanero” Kosiński.

W drugiej części E-sportowego Turnieju z okazji 110-lecie Widzewa Łódź zmierzą się przedstawiciele kibicowskich społeczności wszystkich trzech klubów, a czerwono-biało-czerwoni będą reprezentowani przez Adriana Majchrzaka, którego filmik rekrutacyjny został najlepiej oceniony ze wszystkich nadesłanych na e-sportową skrzynkę mailową. Za wybór zawodnika odpowiadał Wojciech Pawłowski, bramkarz pierwszej drużyny Widzewa, a prywatnie fan wirtualnej rozrywki.

- Bardzo podoba mi się inicjatywa takiego turnieju. Cieszy podwójnie fakt, iż to właśnie Widzew jako jeden z nielicznych klubów w Polsce zaangażował się w promowanie i rozwój e-sportu. Tak naprawdę oprócz Wisły Kraków, Korony Kielce i Zawiszy Bydgoszcz nie ma innych drużyn, które postrzegałyby e-sport w taki sposób jak łódzki klub. Odnośnie samego turnieju to nie czuję stresu, dlatego, że w sportach elektronicznych uczestniczę już od kilku lat i miałem okazję występować na różnych turniejach. Bardziej stresuje mnie pomeczowy wywiad niż sama gra, ale przecież w środę będzie chodziło o dobrą zabawę - powiedział Majchrzak.

Po zakończeniu turnieju przyjdzie czas na długo oczekiwane studio przed meczem ze Skrą Częstochowa oraz samo spotkanie, którego stawką będą cenne ligowe punkty. Po konferencji prasowej po zakończeniu starcia, na fanów e-sportu czeka jednak dogrywka. Red Wolves wystąpi w meczu o 3. miejsce w rozgrywkach VPL Euro Proleague 2020, w którym rywalem łodzian będzie zespół KSV Hessen Kassel 2. Liczymy na to, że fani czerwono-biało-czerwonych będą wspierać Red Wolves w tym ważnym starciu, którego początek zaplanowano na godzinę 21:30.

Harmonogram zawodów:

15:00 - Start turnieju

15:10 - (PS4) Mecz I: Cosanero (Widzew) vs Mrn (Ruch)

15:25 - Rozmowy z graczami po meczu, analiza meczu

15:35 - (PS4) Mecz II: Mrn (Ruch) vs Bejott (Wisła)

15:50 - Rozmowy z graczami po meczu, analiza meczu

16:00 - (PS4) Mecz III: Bejot (Wisła) vs Cosanero (Widzew)

16:15 - Rozmowy z graczami po meczu, analiza meczu

16:25 - (PS4) Mecz IV: Widzew Łódź (kibic) vs Ruch Chorzów (kibic)

16:40 - Rozmowy z kibicami po meczu, analiza meczu

16:50 - (PS4) Mecz V: Ruch Chorzów (kibic) vs Wisła Kraków (kibic)

17:05 - Rozmowy z kibicami po meczu, analiza meczu

17:10 - (PS4) Mecz VI: Wisła Kraków (kibic) vs Widzew Łódź (kibic)

17:25 - Rozmowy z kibicami po meczu, analiza meczu

17:35 - Podziękowania

17:50 - Zakończenie imprezy

***
Śledź Red Wolves w mediach społecznościowych! Jesteśmy na Facebookuna Instagramiena Twitterze i na Youtube! Zachęcamy do polubienia, obserwowania oraz subskrybowania! Przypominamy również, że w oficjalnym sklepie Widzewa dostępne są unikatowe koszulki polo z logiem e-sportowej sekcji czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela