Aktualności

Oglądaj łódzki turniej Amp futbolu w internecie. Kibicuj naszym!

W dniach 24-25 października odbędzie się III turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2020, którego gospodarzem będzie Widzew Łódź. Zawody będzie można oglądać za pośrednictwem TVP Sport.

Trzecia seria spotkań rozgrywek ampfutbolistów miała być świętem tej dyscypliny sportu oraz kolejnym krokiem w rozwoju drużyny występującej pod szyldem Widzewa Łódź. Niestety, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń oraz wprowadzane obostrzenia na terenie całego kraju, turniej w mieście włókniarzy odbędzie się bez udziału kibiców na trybunach.

- Wszyscy mieliśmy nadzieję, że turniej w Łodzi będzie różnił się od dwóch poprzednich, w trakcie których zabrakło widzów. Na weekend organizowali się również fani Widzewa, którzy mieli wspierać ampfutbolistów w trakcie zawodów. Mimo że w trakcie imprezy na terenie łódzkiego AZS-u nie zasiadą jednak kibice, jestem pewny, że to wydarzenie będzie wyjątkowe. Mam nadzieję, że drużyna wykorzysta atut własnego boiska i udowodni rywalom, że nie jest chłopcami do bicia - zapowiedział Maciej Stoczkiewicz, koordynator drużyny Widzew Łódź Amp Futbol w trakcie piątkowego "Widzewskiego Poranka" na antenie Widzew.FM.

Weekendowy turniej, na który zjadą wszystkie kluby ampfutbolowej ekstraklasy, czyli Legia Warszawa, Warta Poznań, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała i Husaria Kraków, jest dużym wyzwaniem organizacyjnym dla młodej drużyny. - Nie ukrywam, że był moment, kiedy ze względu na zagrożenie chcieliśmy wszystko odwołać, ale usiedliśmy wspólnie przy stole i zdecydowaliśmy się na podjęcie wyzwania. Teraz czuję satysfakcję z wykonanej pracy i czekam na pierwszy gwizdek w turnieju - mówił Stoczkiewicz w rozmowie z Marcinem Tarocińskim.

Widzewiaków już w pierwszym spotkaniu czeka ciężkie zadanie, bowiem naprzeciw nich staną zawodnicy Legii Warszawa, którzy w dotychczasowych spotkaniach zdobyli komplet 24 punktów. Drużyna trenera Rafała Chorążego ciągle czeka z kolei na pierwszego gola w swoim oficjalnym występie. - Liczymy na obecność na boisku Sebastiana Idowskiego, który przez ostatni miesiąc był kontuzjowany, ale dzięki pomocy między innymi doktora Radosława Grabowskiego, zawodnik będzie mógł nam pomóc w tym najbliższy weekend.

III Turniej w ramach Amp Futbol Ekstraklasy zostanie rozegrany na obiektach sportowych AZS przy ulicy Lumumby. Niestety, ze względów epidemiologicznych turniej odbędzie się bez udziału publiczności, ale wszystkie mecze transmitowane będą przez oficjalny profil Amp Futbol Polska na Facebooku, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl i w jej aplikacji mobilnej.

Dziennikarze chcący wejść na teren AZS i relacjonować przebieg zawodów będą zobowiązani do podpisania oświadczenia dotyczącego zagrożenia epidemiologicznego, a także do przestrzegania zasad reżimu saniternego i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych osób obecnych na turnieju, w szczególności uczestników boiskowych zmagań.

Przypomnijmy, że organizacja imprezy jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. Partnerami rozgrywek są TVP Sport i firma Clearsound. Partner sekcji Amp Futbolu Widzewa Łódź to firma TME.eu. Partnerami łódzkiego turnieju AMP Futbol Ekstraklasy są AZS Łódź, Hotel Tobaco, firmy ET Promo, Silver Catering oraz Immergas.

Harmonogram turnieju w Łodzi

Sobota (24 października)

11:00 Widzew Łódź - Legia Warszawa

12:15 Husaria Kraków - Warta Poznań

13:30 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Legia Warszawa

15:00 Widzew Łódź - Husaria Kraków

16:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Warta Poznań

Niedziela (25 października)

08:30 Husaria Kraków - Legia Warszawa

09:45 Widzew Łódź - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

11:15 Legia Warszawa - Warta Poznań

12:30 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Husaria Kraków

14:00 Widzew Łódź - Warta Poznań


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela