Aktualności

Oficjalny facebook Widzewa wzbogacony o chatbot "RoBOTniczy"

W ramach projektu „Widzew bliżej” klub we współpracy z firmą Chatbots uruchomił narzędzie do stałej komunikacji pomiędzy użytkownikami messengera.

W październiku 2018 roku podczas konferencji prasowej zaprezentowaliśmy szczegóły projektu dotyczącego marketingu, PR-u oraz komunikacji z kibicami: "Widzew bliżej". Uruchomienie na oficjalnym messengerze chatbota to właśnie krok w kierunku bardziej komfortowej obsługi fanów.

Chatboty to narzędzia do stałej komunikacji pomiędzy użytkownikami messengera a markami posiadającymi fanpjedż na portalu Facebook.

Widzewski chatbot „Robotniczy” będzie dostarczał kibicom informacje o pojawiających się nowych artykułach, galeriach czy materiałach wideo oraz wysyłał wiadomości o najważniejszych wydarzeniach z życia klubu. Za jego pośrednictwem można w sprawdzić wiedzę na temat klubu w quizie oraz zrobić zdjęcie w barwach klubowych dzięki technologii AR. Kolejnym krokiem będzie zwolnienie miejsca na stadionie, prowadzenie konkursów i innych aktywności mających na celu zaangażowanie kibiców i stałą komunikację.

Warto dodać, że Widzew to pierwszy klub piłkarski w Polsce, który postanowił skorzystać z chatbota w stałej komunikacji ze swoimi kibicami.

- Topowe kluby na świecie również korzystają z chatbotów. Czujemy w tym narzędziu duży potencjał i będziemy je rozwijać tak by w przyszłości „Robotniczy” potrafił rozmawiać z naszymi kibicami na jak największą liczbę tematów - powiedział Tomasz Sadłecki, dyrektor technologii i innowacji w Widzewie.

Z chatbota można skorzystać poprzez kliknięcie „Wyślij wiadomość” na oficjalnym profilu Widzewa lub pod linkiem: m.me/widzew.ofi 

Za opracowanie i wdrożenie „Robotniczego” odpowiada firma Chatbots.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela