Aktualności

Odcinamy się - dokument o kulisach awansu do Fortuna 1 Ligi

Ostatni tydzień występów Widzewa w II lidze był pełen emocji. W niedzielę kibice otrzymali możliwość poznania kulisów dwóch finałowych kolejek w sezonie 2019/20 widzianych z perspektywy sztabu i zawodników.

Emocje, złość, rozczarowanie, chęć odwrócenia złej karty i potwierdzenia swojej wartości. Ostatnie dni w trakcie drugoligowych rozgrywek były czasem, kiedy piłkarze pierwszej drużyny z całych sił walczyli o awans na zaplecze ekstraklasy.  Dokument "Odcinamy się", autorstwa Arkadiusza Stolarka, jest produkcją, która miała ukazać tę drogę. Tak też się stało, chociaż życie napisało scenariusz, którego nikt w klubie, szatni i na trybunach nie mógł się spodziewać.

Ekipa WidzewTV towarzyszyła zawodnikom przez cały ten, czas dokumentując z bliska życie drużyny, w tym również trudne relacje w szatni w obliczu niepowodzeń. Materiał uzyskany w trakcie sezonu został uzupełniony wypowiedziami członków zespołu i sztabu szkoleniowego, którzy z perspektywy czasu ocenili ostatnie dni na drugoligowym froncie. Wiele niepublikowanych dotąd obrazów i ujęć uzupełniają wypowiedzi osób będących w samym centrum wydarzeń: drugiego trenera Tomasza Włodarka, kierownika drużyny Marcina Pipczyńskiego, a także zawodników: Sebastiana Rudola, Mateusza Możdżenia i kapitana zespołu Marcina Robaka.

Zachęcamy do oglądania prawie godzinnego filmu dokumentalnego, zawierającego wiele niepublikowanych do tej pory scen, ukazujących życie piłkarskiej szatni. Cały, trwający prawie godzinę dokument dostępny jest poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela