Aktualności

O wiele bogatsza historia kibiców niż piłkarzy

Starszemu pokoleniu kibiców Widzewa nazwa Chrobry Głogów bardziej kojarzy się z kibicami tego klubu niż z drużyną piłkarską, której największym sukcesem jest jak dotąd zajęcie 6. miejsca w I lidze na koniec sezonu 2015-2016.

Sezon wcześniej, również w rozgrywkach I ligi, doszło do jedynych jak dotąd oficjalnych meczów z udziałem drużyn Widzewa i Chrobrego. Jesienią 2014 roku widzewiacy przystępowali do ligowej rywalizacji jako spadkowicze z ekstraklasy, a z kolei zespół z Głogowa był beniaminkiem I ligi.

Oba zespoły spotkały się ze sobą dopiero w 16. kolejce na stadionie w Głogowie. Był to emocjonujący mecz, bo gospodarze już po 25 minutach prowadzili 2:0. Widzewiacy za odrabianie strat wzięli się po przerwie, gdy po golu Damiana Warchoła i samobójczej bramce jednego z rywali w 72. minucie doprowadzili do remisu. Jednak radość drużyny prowadzonej przez trenera... Rafała Pawlaka nie trwała długo, bo już dwie minuty później Damian Piotrowski zdobył zwycięską jak się okazało bramkę dla Chrobrego.

W tamtym meczu w Głogowie zagrał Krystian Nowak. To jedyny piłkarz z obecnej drużyny Widzewa pamiętający z boiska tamte wydarzenia, choć w rewanżu wiosną 2015 roku już nie wystąpił. To spotkanie miało swoją symbolikę, bo na stadionie w Byczynie właśnie w meczu z Chrobrym (na zdjęciu) widzewiacy zagrali po raz ostatni na szczeblu centralnym w roli gospodarzy przed trzyletnią przerwą, podczas której najpierw szybko reaktywowano klub, a następnie zaliczyli sezony gry w IV i III lidze.

Wspomniany rewanż z Chrobrym zakończył się wtedy remisem 1:1 po golach Veljko Batrovicia dla łodzian i ponownie Damiana Piotrowskiego dla głogowian. Ten piłkarz obecnie jest zawodnikiem Chrobrego i niewykluczone, że w czwartkowym meczu po pięciu latach przerwy znowu zagra przeciwko Widzewowi. Podobnie jak doświadczeni Michał Ilków-Gołąb i Michał Michalec, którzy również zaliczyli występy w spotkaniach w sezonie 2014-2015.

Na tym skończyła się ta krótka, piłkarska historia Widzewa i Chrobrego. O wiele bogatsza jest ta dotycząca wieloletniej przyjaźni kibiców obu klubów, która z małymi przerwami trwała od końcówki lat 80. ubiegłego wieku, przez całe lata 90. aż do początku XXI wieku. Wtedy kibice obu drużyn wspierali się na wielu meczach, między innymi podczas wizyt widzewiaków na Dolnym Śląsku.

Po tych czasach pozostały tylko wspomnienia, do których zapewne starsze grono kibiców obu drużyn wróci przy okazji czwartkowego meczu w Głogowie.

Bilans meczów Widzew - Chrobry:

I liga: 2 (0-1-1) 3-4*

Ogółem: 2 (0-1-1) 3-4

*podano po kolei liczbę meczów, zwycięstw - remisów - porażek i bilans bramek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA ŁÓDŹ - 24.10.2020 - CZ. II

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela