Aktualności

Nie żyje jedna z legend Widzewa

Dzień 10 sierpnia 2015 roku, będzie jedną z najsmutniejszych dat w historii Widzewa. Wczoraj opuścił nas trener, skaut, były pracownik klubu, jedna z najbardziej zasłużonych osób nie tylko dla Widzewa, ale dla całej polskiej piłki nożnej - Zbigniew Tąder, widzewiak z krwi i kości.

Z Widzewem związany był od 1963 roku, próżno szukać drugiej osoby z takim stażem. Dzięki Jego poświęceniu, wytrwałości i niesamowitemu instynktowi, do Widzewa trafiali piłkarze, którzy stanowili potem o sile łódzkiego zespołu, a także reprezentacji Polski. Wystarczy wymienić tu Tomasza Łapińskiego, Andrzeja Woźniaka czy Wiesława Wragę. Współpracując z Ludwikiem Sobolewskim, stworzył drużynę, która osiągała największe sukcesy w historii klubu, z jego doświadczenia i umiejętności korzystał nie tylko Widzew, Zbigniew Tąder pracował też w Wydziale Szkolenia Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, działał w Radzie Trenerów, także szkolił młodzież w Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ukoronowaniem zasług Zbigniewa Tądera jest srebrny medal za zasługi dla piłkarstwa polskiego, który otrzymał w 2010 roku, na 100 lecie Widzewa.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 sierpnia o godz. 12.10 w kaplicy na Cmentarzu Rzymskokatolickim Doły przy ul. Smutnej.

Cześć Jego Pamięci!!!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening w zimowej scenerii 16.01.2018

Trening w zimowej scenerii 16.01.2018

Tabela rozgrywek

1 Sokół Aleksandrów Łódzki 37
2 Widzew Łódź 35
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Huragan Morąg 30
5 Ursus Warszawa 28
6 Victoria Sulejówek 28
7 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28
Pełna tabela