Aktualności

Nie żyje jedna z legend Widzewa

Dzień 10 sierpnia 2015 roku, będzie jedną z najsmutniejszych dat w historii Widzewa. Wczoraj opuścił nas trener, skaut, były pracownik klubu, jedna z najbardziej zasłużonych osób nie tylko dla Widzewa, ale dla całej polskiej piłki nożnej - Zbigniew Tąder, widzewiak z krwi i kości.

Z Widzewem związany był od 1963 roku, próżno szukać drugiej osoby z takim stażem. Dzięki Jego poświęceniu, wytrwałości i niesamowitemu instynktowi, do Widzewa trafiali piłkarze, którzy stanowili potem o sile łódzkiego zespołu, a także reprezentacji Polski. Wystarczy wymienić tu Tomasza Łapińskiego, Andrzeja Woźniaka czy Wiesława Wragę. Współpracując z Ludwikiem Sobolewskim, stworzył drużynę, która osiągała największe sukcesy w historii klubu, z jego doświadczenia i umiejętności korzystał nie tylko Widzew, Zbigniew Tąder pracował też w Wydziale Szkolenia Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, działał w Radzie Trenerów, także szkolił młodzież w Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ukoronowaniem zasług Zbigniewa Tądera jest srebrny medal za zasługi dla piłkarstwa polskiego, który otrzymał w 2010 roku, na 100 lecie Widzewa.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 sierpnia o godz. 12.10 w kaplicy na Cmentarzu Rzymskokatolickim Doły przy ul. Smutnej.

Cześć Jego Pamięci!!!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska Choinka 8.12.2018

Widzewska Choinka 8.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela