Aktualności

Nie zgubić biletu - zapowiedź meczu z MKS-em Ełk

Pokonując w poniedziałek Huragan Morąg piłkarze Widzewa złapali uciekający bilet z napisem "awans". Tylko od nich zależeć będzie, czy z niego skorzystają. Jednym z warunków jest niedzielne zwycięstwo w Ełku.

W kadrze, która tuż po piątkowym treningu na stadionie przy alei Piłsudskiego wyjechała do Ełku, nie znaleźli się Mateusz Michalski i Maciej Kazimierowicz. Obaj mają problemy zdrowotne. Niewykluczone jednak, że jeżeli ich stan zdrowia ulegnie poprawie, dojadą do kolegów tuż przed niedzielnym meczem. - Zawsze są jakieś drobne urazy czy trudy poprzednich meczów widoczne wśród zawodników. To naturalne zjawisko. Tym bardziej, że to już końcówka rundy, w trakcie której zawodnicy wykonują tytaniczną pracę. Nasz sztab medyczny pracuje bardzo intensywnie i robi wszystko, żeby do niedzieli wszyscy byli w pełni gotowi do gry - zapowiada trener Przemysław Cecherz.

Niedzielny rywal czerwono-biało-czerwonych zajmuje aktualnie odległe, trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy z Ełku w sezonie 2016/2017 zapisali na swoim koncie 11 zwycięstw, 4 remisy i 15 porażek. Co ciekawe, przed rozpoczęciem rozgrywek Mazurski Klub Sportowy stawiany był w gronie kandydatów do walki o awans do II ligi. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, a jesień zawodnicy z Ełku zakończyli w strefie spadkowej.

Przed rundą wiosenną nowym szkoleniowcem zespołu został Mirosław Dymek. Pod jego wodzą zespół zaliczył ewidentny postęp. W 13 meczach uzbierał 22 punkty. Nadal jednak trudno nawiązać mu rywalizację z czołówką tabeli. W ostatnich trzech kolejkach piłkarze z Ełku przegrali bowiem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Sokołem Aleksandrów Łódzki. Komplet punktów zainkasowali tylko w starciu z outsiderem ligowej tabeli z Lubawy.

Niedzielne starcie będzie też pojedynkiem dwóch czołowych strzelców trzeciej ligi. Daniel Świderski z MKS-u i Daniel Mąka mają na swoim koncie po 16 trafień i zajmują ex aequo drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajpierów rozgrywek. Do liderującego Jewhena Radionowa tracą tylko jedną bramkę.

W rundzie jesiennej widzewiacy wygrali 2:1 (1:0) z MKS-em Ełk. Bramki dla łodzian strzelali wówczas Mateusz Michalski i Sebastian Zieleniecki, natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył Łukasz Gryko.

Jako sędzia główny niedzielne spotkanie poprowadzi Wojciech Hodowicz z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

MKS Ełk - RTS Widzew Łódź / 28 maja 2017 r., niedziela, godzina 18:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Piast II Gliwice 20.01.2019

Widzew II Łódź - Piast II Gliwice 20.01.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela