Aktualności

Naprzód piłkarze! - zapowiedź meczu ze Zjednoczonymi Stryków

"Naprzód piłkarze! Dzisiaj ambicja Wam każe..." - na trzy kolejki przed końcem strata do lidera zmniejszyła się. Jest szansa na kolejne odrobienie dystansu.

W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie Widzewa Łódź ze Zjednoczonymi Stryków. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00 na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Milionowej 3.

Intrygująca para, po której możemy spodziewać się wielu emocji w spotkaniu. Zjednoczeni w ostatnich czterech spotkaniach prezentowali bardzo różną formę - dwa pojedynki wygrali i tyle samo przegrali (1:3 z Włókniarzem Zelów, 3:1 z Borutą Zgierz, 0:4 z Mechanikiem Radomsko, 2:0 z Zawiszą Pajęczno). Podopieczni trenera Marcina Płuski kontynuują zwycięską passę, wygrywając w trzech ostatnich meczach (w tym jednym zaległym z Polonią Piotrków Trybunalski). Warto podkreślić, że Widzew nie stracił w tych starciach gola. Łodzianie w czwartej lidze, mimo kilku wpadek, nie mają sobie równych w defensywie i tracą najmniej goli – Michał Sokołowicz i Konrad Reszka wpuścili tylko dziewięć bramek.

Zawodnicy Tomasza Szcześniaka, gdyby patrzyli jedynie na statystyki, nie mogliby patrzeć optymistycznie na zbliżające się spotkanie. W wyjazdowych potyczkach wygrali tylko dwa spotkania, przy pięciu przegranych. Stracili przy tym aż dziewiętnaście bramek, a strzelili jedynie osiem. Widzewiacy mają bardzo dobry bilans spotkań u siebie – cztery wygrane, dwie przegrane przy dwunastu strzelonych bramkach i pięciu straconych.

Ewentualna wygrana czerwono-biało-czerwonych pozwoli umocnić się im w tabeli. Nie ma jednak po obecnej kolejce szans na awans na podium, ponieważ Zjednoczeni Bełchatów wygrali na wyjeździe 2:0 z Astorią w Szczercowie, powiększając (miejmy nadzieję chwilowo) przewagę nad Widzewem do czterech punktów. Wygrana strykowian jest szansą na doskoczenie do czołówki, co pozwoli niedzielnym gościom uspokoić grę i spokojnie myśleć o dwóch ostatnich kolejkach.

Końcówka rundy jesiennej jest mały maratonem, gdzie piłkarze Widzewa Łódź będą potrzebować dużo wsparcia. Łodzianie rozegrają trzy spotkania w przeciągu niespełna tygodnia (w niedzielę ze Zjednoczonymi, w środę z Borutą Zgierz oraz w kolejny weekend z Mechanikiem Radomsko), dlatego też zapraszamy wszystkich na stadion bądź przed komputery do wspierania swojej ukochanej drużyny. Liczy się każde wsparcie.

Wszyscy na Widzew!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela