Aktualności

Naprzód piłkarze! - zapowiedź meczu ze Zjednoczonymi Stryków

"Naprzód piłkarze! Dzisiaj ambicja Wam każe..." - na trzy kolejki przed końcem strata do lidera zmniejszyła się. Jest szansa na kolejne odrobienie dystansu.

W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie Widzewa Łódź ze Zjednoczonymi Stryków. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00 na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Milionowej 3.

Intrygująca para, po której możemy spodziewać się wielu emocji w spotkaniu. Zjednoczeni w ostatnich czterech spotkaniach prezentowali bardzo różną formę - dwa pojedynki wygrali i tyle samo przegrali (1:3 z Włókniarzem Zelów, 3:1 z Borutą Zgierz, 0:4 z Mechanikiem Radomsko, 2:0 z Zawiszą Pajęczno). Podopieczni trenera Marcina Płuski kontynuują zwycięską passę, wygrywając w trzech ostatnich meczach (w tym jednym zaległym z Polonią Piotrków Trybunalski). Warto podkreślić, że Widzew nie stracił w tych starciach gola. Łodzianie w czwartej lidze, mimo kilku wpadek, nie mają sobie równych w defensywie i tracą najmniej goli – Michał Sokołowicz i Konrad Reszka wpuścili tylko dziewięć bramek.

Zawodnicy Tomasza Szcześniaka, gdyby patrzyli jedynie na statystyki, nie mogliby patrzeć optymistycznie na zbliżające się spotkanie. W wyjazdowych potyczkach wygrali tylko dwa spotkania, przy pięciu przegranych. Stracili przy tym aż dziewiętnaście bramek, a strzelili jedynie osiem. Widzewiacy mają bardzo dobry bilans spotkań u siebie – cztery wygrane, dwie przegrane przy dwunastu strzelonych bramkach i pięciu straconych.

Ewentualna wygrana czerwono-biało-czerwonych pozwoli umocnić się im w tabeli. Nie ma jednak po obecnej kolejce szans na awans na podium, ponieważ Zjednoczeni Bełchatów wygrali na wyjeździe 2:0 z Astorią w Szczercowie, powiększając (miejmy nadzieję chwilowo) przewagę nad Widzewem do czterech punktów. Wygrana strykowian jest szansą na doskoczenie do czołówki, co pozwoli niedzielnym gościom uspokoić grę i spokojnie myśleć o dwóch ostatnich kolejkach.

Końcówka rundy jesiennej jest mały maratonem, gdzie piłkarze Widzewa Łódź będą potrzebować dużo wsparcia. Łodzianie rozegrają trzy spotkania w przeciągu niespełna tygodnia (w niedzielę ze Zjednoczonymi, w środę z Borutą Zgierz oraz w kolejny weekend z Mechanikiem Radomsko), dlatego też zapraszamy wszystkich na stadion bądź przed komputery do wspierania swojej ukochanej drużyny. Liczy się każde wsparcie.

Wszyscy na Widzew!


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Kadra w budowie

Kadra w budowie

Tabela rozgrywek

1 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 75
2 ŁKS Łódź 73
3 Widzew Łódź 66
4 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 62
5 Lechia Tomaszów Mazowiecki 55
6 Sokół Ostróda 54
7 Pelikan Łowicz 53
Pełna tabela