Aktualności

Najlepsi kibice, utalentowana młodzież i widzewskie piwo, czyli wokół meczu z Lechią

Widzew bezbramkowo zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki, więc o awansie do II ligi zadecydują wyniki ostatniej kolejki spotkań. Co ciekawego działo się w sobotę w Sercu Łodzi?

Ostatnia kolejka zadecyduje

Remis Widzewa z Lechią sprawił, że przy tej samej ilości punktów to łodzianie są na pierwszym miejscu w tabeli, ponieważ jesienią wygrali w Tomaszowie Mazowieckim. Żeby zachować taki stan rzeczy i wywalczyć awans niezależnie od innych rozstrzygnięć, czerwono-biało-czerwoni muszą pokonać w Ostródzie miejscowego Sokoła. W tym czasie Lechia zmierzy się u siebie z MKS-em Ełk.

Defensywa najlepsza w lidze

Kolejny raz w tym sezonie łodzianie nie stracili żadnej bramki. To już dziewiąte wiosną czyste konto Macieja Humerskiego, a jedenaste Widzewa. W całym sezonie zespół z al. Piłsudskiego stracił zaledwie 23 bramki, podczas gdy najgroźniejsi rywale w walce o awans przynajmniej dziesięć więcej. Ostatni raz w regulaminowym czasie gry "Humer" stracił gola 1 maja w Warszawie, w meczu z Ursusem. Później pokonał go już tylko raz Pelikan Łowicz, ale dopiero w ostatniej z doliczonych minut przy prowadzeniu łodzian 4:0.

Kibice najlepsi na świecie!

Frekwencja na stadionie przy al. Piłsudskiego ponownie dopisała. Tym razem mecz zgromadził w Sercu Łodzi 17 312 widzów. Wynik mógłby być na pewno okazalszy, ale z uwagi na przyjazd zorganizowanej grupy kibiców gości konieczne było wyłączenie ze sprzedaży biletów na sektor przeznaczony właśnie dla przyjezdnych. Fani dzielnie wspierali zespół od pierwszej do ostatniej minuty, potwierdzając, że zaliczają się do absolutnie najlepszej widowni nie tylko w kraju. Średnia frekwencja w sezonie wyniosła na Widzewie 17 181 osób na mecz - prawie dwa razy więcej niż przeciętnie w ekstraklasie (10 444).

Minuta ciszy

Sobotnie spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego kibica Widzewa - Roberta Stępniaka. Wieloletni fan czerwono-biało-czerwonych na pewno wspierał tego dnia swój ukochany klub, oglądając mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki z trybun sektora "niebo".

Holba już na Widzewie

W piątek zawarta została umowa z czeskim Browarem Holba, który produkować będzie markowe widzewskie piwo pod nazwą "Robotnicze 1910". W sobotę w Sercu Łodzi pojawili się przedstawiciele browaru, którzy z okazji nawiązania współpracy otrzymali specjalną symboliczną koszulkę Widzewa.

Dzieci dziękują prezesowi

Również przed meczem specjalną laurkę w ramach podziękowań otrzymał Przemysław Klementowski. Wręczyły ją dzieci ze szkół z Gminy Wodzierady, jako wyraz wdzięczności za zaproszenie na mecz Widzewa.

Młodzieżowy piłkarz miesiąca

Specjalne wyróżnienie spotkało tego dnia również Dawida Owczarka. Urodzony w 2004 roku piłkarz Widzewa na co dzień rywalizuje z rok starszymi kolegami z U15. Jest też regularnie powoływany do kadry U14 Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Tytuł młodzieżowego piłkarza miesiąca maja i nagroda, którą w imieniu OSK "Tylko Widzew" wręczyli utalentowanemu zawodnikowi Rafał Markwant i Marcin Chruścik wydają się więc być w pełni zasłużone. Gratulujemy i czekamy na debiut w pierwszej drużynie!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela