Aktualności

Za nami muzyczny poranek na antenie Widzew.FM

Piątkowy "Widzewski Poranek" przebiegał w rytm wyjątkowych rockowych brzmień. Marcin Tarociński w duecie z Remigiuszem Mielczarkiem wspominali powstanie pierwszej płyty muzycznej autorstwa kibiców Widzewa.

Remigiusz Mielczarek jest dziennikarzem i lektorem, którego głos jest doskonale znany mieszkańcom Łodzi i okolic. Gość piątkowej audycji na antenie klubowego radia prywatnie jest również wieloletnim kibicem Widzewa oraz muzykiem metalowym. Takie połączenie pomogło w stworzeniu płyty, która okazała się ogromnym hitem wśród fanów czerwono-biało-czerwonych i swoistym hołdem kibiców dla klubu z al. Piłsudskiego 138. - Podczas wielu rozmów z kibicami pojawiała się potrzeba stworzenia płyty muzycznej, która wyróżniłaby fanów Widzewa na tle sympatyków innych klubów piłkarskich. Poprosiłem moich kolegów z zespołu, by stworzyć taką aranżację, inspirowaną stadionowymi pieśniami. Praca szła łatwo, bo nikogo nie trzeba było namawiać do działania - mówił Mielczarek na antenie Widzew.FM. Inspirację do stworzenia pełnoprawnych piosenek na podstawie dopingu dał pucharowy mecz z Broendby IF, po którym kibice z Polski zachowali kasety z przyśpiewkami, rozprowadzane przez miejscowych fanów.

Co ciekawe, by odpowiednio oddać klimat trybun "Serca Łodzi", nagrania stadionowych pieśni odbyły się w trakcie meczów, a odpowiedzialny za to był Marcin Tarociński, który wspierał powstanie krążka. - Płytę nagraliśmy pro bono, a koszty pracy realizatora, który również poszedł nam na rękę,  pokryliśmy ze zrzutki kibiców - dodał gość piątkowego "Widzewskiego Poranka”, który wspólnie z zespołem w tym roku miał ponownie wystąpić przed kibicami czerwono-biało-czerwonych, jednak na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.

Warto dodać, że Mielczarek jest dyrektorem Fundacji "Krwinka", która od dłuższego czasu współpracuje z Widzewem Łódź. - Chciałbym podziękować za wsparcie władzom klubu, które umożliwiły nam przeprowadzenie zbiórki na stadionie, dzięki czemu nasi wolontariusze mogli zbierać środki na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Tym, co łączy nas z Widzewem, są czerwone koszulki, co zawsze staramy się podkreślać - opowiadał dziennikarz.

Zachęcamy do odtworzenia pełnej rozmowy, uzupełnianej klimatyczną muzyką inspirowaną dopingiem fanów klubu z al. Piłsudskiego 138. Cały materiał będzie dostępny do odsłuchania w powtórce o godz. 16:00 za pośrednictwem strony widzew.com, a później w archiwum aplikacji mobilnej Widzewa Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela