Aktualności

MŚ U20: Koniec fazy grupowej w Sercu Łodzi

W czwartek na stadionie Widzewa rozegrano ostatni mecz pierwszej części turnieju o tytuł piłkarskiego mistrza świata do lat 20.

Na zakończenie łódzkich zmagań na tym szczeblu rozgrywek reprezentacja Urugwaju pokonała 2:0 Nową Zelandię w meczu decydującym o zwycięstwie w grupie C Mistrzostw Świata U20. Ekipa z Ameryki Południowej w doliczonym czasie gry przy prowadzeniu 1:0 była bliska straty bramki, ale nie dość, że z trudnej sytuacji wyszła obronną ręką to jeszcze w ostatnich sekundach meczu zdobyła drugiego gola, pozbawiając rywala nadziei na korzystny rezultat.

Dzień wcześniej na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego 138 swój trzeci mecz grupowy rozegrała reprezentacja Polski. Biało-czerwoni mierzyli się z Senegalem i do awansu do kolejnej fazy wystarczał im remis, ale odnosząc zwycięstwo mogli nawet wyprzedzić środowego rywala i wygrać grupę. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, który promował do dalszej fazy oba zespoły, ale Senegal z pierwszego, a Polaków z trzeciego miejsca.

Emocji w tym meczu nie brakowało, a brak goli nie przeszkodził kibicom w świetnej zabawie. Oficjalna frekwencja meczu wyniosła 15 829 osób. Po spotkaniu właśnie o dopingu mówiło się najwięcej, a obrazki z trybun Serca Łodzi okraszone wyrazami najwyższego uznania szybko obiegły cały piłkarski świat. Zachwyceni byli kibice, komentatorzy, ale również organizatorzy turnieju i oficjele FIFA.

Zarówno stadion Widzewa, jak i reprezentacja Polski, zostają w grze, choć ich drogi rozchodzą się, przynajmniej na jakiś czas. Ekipa Jacka Magiery w Łodzi zagrać może ponownie dopiero w finale. Wcześniej przy Piłsudskiego 138 rozegrane zostaną dwa mecze 1/8 finału (w niedzielę 2 czerwca i poniedziałek 3 czerwca) i ćwierćfinał (w piątek 7 czerwca). Finał turnieju zaplanowano na sobotę 15 czerwca.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 28.02.2020

Trening 28.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela