Aktualności

Mobilizacja widzewiaków w głosowaniu na Budżet Obywatelski

Sobota 14 września była pierwszym dniem zbierania głosów na projekty w Łódzkim Budżecie Obywatelskim 2019/2020.

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się szereg projektów zgłoszonych przez środowisko widzewskie. Z uwagi na wartość środków, które przeznaczone zostały na realizację zgłoszonych inicjatyw, klub postanowił wesprzeć cztery z nich, których łączny koszt mieści się w budżecie osiedla Stary Widzew (SW):

  1. W045SW - "Wembley na Małachowskiego"
  2. W205SW - "Rodzice dopingują - infrastruktura towarzysząca dla boiska przy ul. Sępiej"
  3. W255SW - "Naprawa i modernizacja boiska Orlik zlokalizowanego na terenie ośrodka treningowego Łodzianka"
  4. W261SW - "Sprzęt koszykarski do hali MOSiR przy Małachowskiego"

Wszystkie te projekty służą powstaniu profesjonalnej infrastruktury sportowej, której beneficjentami mogą być wszyscy łodzianie (WIĘCEJ O PROJEKTACH - ZOBACZ). W związku z tym przy okazji sobotniego meczu z Garbarnią Kraków pod stadionem do głosowania na widzewskie inicjatywy zachęcali przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew", pomysłodawcy pierwszego z projektów. Jego przedstawiciele mieli ze sobą karty do głosowania, pomagali je wypełniać i zbierali już gotowe i podpisane kwestionariusze, by przekazać je później do punktów zbiorczych.

W sobotę z możliwości tak ułatwionego oddania głosu skorzystało około 500 osób. Głosy oddawać można również drogą elektroniczną: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/. Trzeba tylko pamiętać, że zagłosować można tylko raz - w jeden sposób (elektronicznie lub papierowo, wskazując pięć preferowanych projektów ze dowolnych osiedli). Głosowanie papierowe potrwa do 29 września, dlatego również przy okazji kolejnych domowych meczów Widzewa - pucharowego ze Śląskiem Wrocław 24 września i ligowego z Górnikiem Polkowice 29 września - również skorzystać będzie można z asysty OSK "Tylko Widzew" i oddać niezbędne do powodzenia widzewskich inicjatyw głosy.

Pamiętajcie, każdy głos się liczy, a nie ma ograniczeń wiekowych i wymogu meldunkowego. Wystarczy, że mieszkacie w Łodzi - głosować możecie całymi rodzinami. Gorąco do tego zachęcamy. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasze miasto sprzyjać będzie rozwojowi fizycznemu jego mieszkańców i dawać możliwość realizacji sportowych zamiłowań. Dzięki Wam Łódź może być jeszcze lepszym miejscem!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela