Aktualności

Młodzieżówka: Wzmocnienia Akademii i nauka taktyki od najmłodszych lat

Najnowsza odsłona "Młodzieżówki” w radiu Widzew.FM została poświęcona ostatnim wzmocnieniom sztabu Akademii Widzewa oraz sposobom gry poszczególnych roczników.

Na początku audycji, prowadzący program, czyli Arkadiusz Stolarek i Maciej Szymański, rozmawiali na temat pojawienia się nowych postaci w sztabie szkoleniowym Akademii Widzewa. - Zawsze w takich momentach odwołuję się do przykładu budowy pierwszej drużyny, w której są potrzebni zawodnicy doświadczeni, ale też tacy, którzy wchodzą dopiero do zespołu. Podobnie jest w Akademii. Potrzebujemy doświadczonych trenerów posiadających najwyższe uprawnienia trenerskie w Europie, takich, którzy już od dawna pracuję z młodzieżą, ale ciągle chcą się rozwijać oraz tych, którzy rozpoczynają swoją drogę szkoleniową - stwierdził dyrektor Akademii Widzewa.

Wśród nowych osób, które w przyszłym sezonie będą współodpowiedzialne za rozwój młodych widzewiaków znalazł się doskonale znany kibicom Widzewa Andrzej Kretek. - Trener Kretek będzie wspierał trenerów z poszczególnych bloków również w ocenie potencjału poszczególnych zawodników, szczególnie w momencie przejścia z wieku juniorskiego do seniorskiego. Ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, a spod jego ręki wyszedł chociażby Jakub Rzeźniczak, który debiutował za czasów pracy trenera Kretka w pierwszej drużynie Widzewa. Oprócz tego trener prowadził zespoły Młodej Ekstraklasy Widzewa i GKS-u Bełchatów - dodał Szymański na antenie Widzew.FM, podkreślając jednocześnie, że pozyskanie Kretka jest elementem strategii, którą dyrektor założył sobie w momencie objęcia sterów w Akademii.

Drugim tematem poruszonym w ”Młodzieżówce” była kwestia implikowania w szkoleniu młodzieży boiskowej taktyki i systematyczne wprowadzanie zawodników do gry w zespole seniorskim. - Musimy pamiętać, że w początkowych rocznikach mecze są rozgrywane w drużynach dziesięcioosobowych, jednak już wtedy uczymy piłkarzy zachowań wymaganych w grze na najwyższym poziomie. Odnosi się to na przykład do aspektów defensywnych, pressingu, przesuwania się względem piłki. W ofensywie uczymy odpowiedniej asekuracji i zajęcia przestrzeni - opowiadał Maciej Szymański w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem.

Zachęcamy do odsłuchania całej audycji "Młodzieżówka” w paśmie jeszcze w piątek o godzinie 22:00 na antenie Widzew.FM oraz w paśmie weekendowych powtórek, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej w zakładce Archiwum.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela