Aktualności

Młodzi widzewiacy w międzynarodowych turniejach

Widzew U13 wystąpił w Jeff Strasser Cup w Luksemburgu. gdzie zajął ósme miejsce. W Niemczech zgarali z kolei dwa lata młodsi piłkarze z drużyny partnerskiej Akademii Widzewa.

Do Luksemburga łodzianie trenowani przez Marka Grzeszczakowskiego pojechali w czasie Świąt Wielkanocnych. Organizatorem turnieju był miejscowy klub US Mondorf, z którym związani są byli piłkarze Widzewa Łódź - Wiesław Chodakowski i jego syn Paweł. Nie zapomnieli oni o swoim byłym klubie i nadal kibicują czerwono-biało-czerwonym.

- To właśnie z ich inicjatywy jesteśmy zapraszani co roku na turniej w Luksemburgu. Obaj ponowie są również fundatorami upominków dla naszych młodych piłkarzy. Do darczyńców dołączył też prezes klubu US Mondorf - Christian Strasser, przekazując trzysta euro na częściowy zwrot kosztów podróży - zdradza trener Grzeszczakowski.

W Jeff Strasser Cup w kategorii U13 udział wzięło 16 drużyn: Slavia Praga, Racing Club Strasburg, FLF - reprezentacja Luksemburga rocznika 2005,  Darmstadt 98, Royal Excelsior Virton, 1. FC Kaiserslautern, RFC Union Luksemburg, Widzew Łódź, FC Metz, UN Kaerjeng 97, Eintracht Trier, F91 Dudelange, Entente Osten, US Mandorf, US Youth Soccer KMC i Progres Niederkorn.

Widzew trafił do grupy B turnieju, w której nie przegrał ani jednego meczu. W fazie pucharowej łodzianie nie mieli jednak szczęścia i w ćwierćfinale ulegli minimalnie Slavii Praga, która ostatecznie triumfowała w całych rozgrywkach, a w półfinale rywalizacji o miejsca 5-8 gorzej od rywali z 1.FC Kaiserslautern egzekwowali rzuty karne. Ostatecznie łodzianie zajęli w Luksemburgu niezłe ósme miejsce.

Wyniki meczów grupowych:

Widzew - US  Youth Soccer  KMC 3:0 (bramki: Łukasik Maks, Banasiak Patryk, Kacperski Oskar)

Widzew  -  Racing FC Union Luxembourg 1:1 (bramka: Łukasik Maks)

Widzew - FC Metz 0:0 

Ćwierćfinał:

Widzew - Slavia Praga 0:1

O miejsce 5-8:

Widzew - 1.FC Kaiserslautern 1:1, karne 4:5 (bramka: Bartosz Nowacki)

Widzew - RFC Union Luksemburg 0:2

Drużynę Widzewa reprezentowali: Błażej Płaczkowski, Mateusz Sikorski, Filip Mokracki, Michał Łużniak, Bartosz Nowacki, Dominik Glicner, Alan Łukasik, Maksymilian Łukasik, Oskar Kacperski, Szymon Matysek, Kacper Gumiński, Łukasz Mordon, Patryk Banasiak, Dawid Musielski, Piotr Kędzierski, Kacper Wiernik, Filip Faliszewski, Fabian Mąkol.

***

W tym samym czasie we Frankfurcie nad Menem w turnieju 1. Oberräder U11 Ostercup 2018 udział wzięła drużyna Dariusza Nawrockiego, która jest oficjalnym partnerem Akademii Widzewa. Łodzianie rywalizowali w bardzo międzynarodowym towarzystwie. Wśród 42 drużyn biorących udział w rozgrywkach znalazły się między innymi roczniki 2007 takich klubów, jak: Olympique Marsylia, Besiktas i Galatasaray Stambuł, Everton, FSV Mainz czy Eintracht Frankfurt. Polskę, oprócz Widzewa, reprezentowały również Śląsk Wrocław i Progres Warszawa.

Wszystkie zespoły podzielone zostały na sześć grup po siedmiu uczestników. Mecze trwały po 15 minut każdy. Widzew zdobył 5 punktów (remisy z PFC Beroe Stara Zagora z Bułgarii i Olymipique Marsylia oraz wygrana 3:0 z AB Kopenhaga „Czerwoni”) i uplasował się ostatecznie na szóstej lokacie w grupie. W konsekwencji trafił do rundy srebrnej, w której zajął ósme miejsce (32. łącznie z uwzględnieniem zespołów z rundy złotej), pokonując po drodze Slovana Liberec czy SSV Ulm 1846. Bezkonkurencyjny okazał się we Frankfurcie Galatasaray, który w finale pokonał Everton 1:0. W meczu o trzecie silniejszy od FSV Frankfurt okazał się Śląsk.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela