Aktualności

Młodzi widzewiacy pracują na pełnych obrotach

Zawodnicy Akademii Widzewa trenują w pocie czoła, przygotowując się do rundy wiosennej rozgrywek ligowych. Część drużyn wyjechała na obozy przygotowawcze, a najstarsze roczniki oraz zespół rezerw trenują w Łodzi.

Młodzież szkolna z województwa łódzkiego w poniedziałek rozpoczęła jako pierwsza w Polsce ferie zimowe. Piłkarze Akademii nie będą jednak próżnować, a czas wolny od zajęć szkolnych zostanie wykorzystany na wyjazdy na obozy przygotowawcze. Roczniki U12 i U13 wyjechały już na wspólny obóz do Nadrzecza pod Zamościem. Poza Łodzią trenują również ekipy U14 i U15, które pracują w ośrodku w Nowej Rudzie. Czerwono-biało-czerwoni rozegrają w tym czasie wartościowe sparingi, m.in. ze Śląskiem Wrocław oraz Stalą Rzeszów.

Do zespołów Akademii dołączyli wytypowani nowi zawodnicy o wysokim potencjale, którzy jednocześnie mogą wzmocnić rywalizację w poszczególnych drużynach. Młodzi piłkarze spędzą na obozach pierwszy tydzień ferii, a drugi będzie zostawiony do ich dyspozycji. Jednym z celów Akademii jest wszechstronny rozwój zawodników, a ten możliwy jest poprzez uprawianie innych sportów.

Pierwsza połowa stycznia to również czas, w którym podsumowano pracę wykonaną przez sztab szkoleniowy. Trenerzy odbyli szereg spotkań, podczas których rozmawiano na temat ich ścieżek indywidualnego rozwoju i analizowano ich dotychczasowe dokonania.

Najstarsze roczniki Akademii oraz zespół rezerw niezmiennie trenują w Łodzi, na obiektach ośrodka szkoleniowego przy ulicy Małachowskiego. Zespół trenera Jakuba Grzeszczakowskiego w sobotę rozegrają pierwszy tegoroczny sparing. Ich rywalem będzie drużyna Termy Ner Poddębice.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela