Aktualności

Młodzi piłkarze Polonii przyjadą na mecz do Łodzi

Na mecz Widzew - Polonia Warszawa z wizytą do Łodzi przyjadą młodzi adepci futbolu z Akademii Piłkarskiej Polonii Warszawa. Wyprowadzą na murawę piłkarzy Widzewa i rozegrają mini-mecz z rówieśnikami z łódzkiej Akademii.

Widzew Łódź i Polonia Warszawa to dwa zasłużone dla polskiego futbolu kluby, które obecnie próbują wrócić tam, gdzie ich miejsce, czyli do ekstraklasy. Mecz 31. kolejki I grupy III ligi, który odbędzie się w Sercu Łodzi 26 maja - można śmiało założyć, że przy wypełnionych po brzegi trybunach - będzie świetną okazją, by pokazać, że piłka nożna powinna łączyć, a nie dzielić.

Taka właśnie myśl będzie przyświecała wizycie młodych adeptów Akademii Piłkarskiej Polonii Warszawa z roczników 2009-2011, którzy będą mieli okazję obejrzeć mecz Widzewa z Polonią z trybun Serca Łodzi. Dla podkreślenia zasady fair play, chłopcy z Warszawy wyprowadzą na mecz zawodników Widzewa, zaś piłkarze Akademii Widzewa - zawodników Polonii. W przerwie spotkania planowany jest także mini-mecz obu Akademii na głównej płycie stadionu przy al. Piłsudskiego 138.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zarówno Widzew, jak i Polonia to kluby z wielką historią i tradycjami, a ich miejsce jest dużo wyżej niż w III lidze. Ich mecz jest doskonałą okazją, by pokazać, że piłka nożna to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także szacunek do przeciwnika - powiedział Marek Makuch, dyrektor Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP S.A., inicjator całego przedsięwzięcia. - Już jesienne spotkanie w Warszawie udowodniło, że można kibicować różnym drużynom, ale odnosić się wobec siebie z kulturą i szacunkiem. Jestem przekonany, że wizyta młodych piłkarzy Polonii na stadionie Widzewa, gdzie atmosfera jest za każdym razem rewelacyjna, będzie dla nich niesamowitym przeżyciem - dodał.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska przeprowadzi transmisję meczu Widzew - Polonia w kanałach TVP 3 i TVP Sport HD. Niezależnie transmitować mecz będzie również Widzew TV - bezpłatnie w swoim kanale w serwisie Youtube.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Mikołajki w SP 58

Mikołajki w SP 58

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela