Aktualności

Mistrzostwa Świata U20 oficjalnie rozpoczęte!

W czwartek zainaugurowano zmagania młodzieżowego mundialu, którego gospodarzem w tym roku jest Polska. Mecz otwarcia imprezy odbył się na stadionie Widzewa w Łodzi.

Stadion przy al. Piłsudskiego 138 jest główną areną organizowanego przez FIFA turnieju. Mistrzostwa Świata do lat 20 rozgrywane są łącznie w sześciu polskich miastach, ale to w Łodzi wszystkie swoje mecze fazy grupowej rozegra Polska. Również tu odbędzie się finał rozgrywek.

Biało-czerwoni zmagania turniejowe w Sercu Łodzi rozpoczęli w czwartek 23 maja. Ich pierwszym rywalem, po krótkiej ceremoniii otwarcia turnieju była Kolumbia. Przeciwnik otworzył wynik spotkania w 23. minucie. Polacy szukali swoich szans, ale to ekipa z Ameryki Południowej w doliczonym czasie gry postawiła kropkę nad "i", zdobywając gola na 2:0.

Świetnie spisała się z kolei polska widownia. 17 467 kibiców dzielnie wspierało zespół gospodarzy od pierwszej minuty i nie ustawało w dopingowaniu mimo niekorzystnego rezultatu. Znakomita atmosfera na trybunach zapewniła meczowi otwarcia wyjątkową oprawę.

Polaków czekają jeszcze dwa mecze w fazie grupowej. W niedzielę zmierzą się z Tahiti, a w środę z Senegalem. Oba spotkania rozpoczną się w Sercu Łodzi punktualnie o 20:30.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 01.06.2020

Trening na stadionie 01.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela