Aktualności

Michał Rydz: Zależało nam na godnym uczczeniu tej rocznicy

We wtorkowej audycji na falach Widzew.FM gościem był wiceprezes Widzewa Łódź - Michał Rydz. Podsumował on obchody 40-lecia oraz opowiadał m.in. o prowadzonych przez Klub działaniach marketingowych.

W ostatnich dniach sporo działo się przy al. Piłsudskiego 138. Zakończył się sezon w Fortuna 1 Lidze, w trakcie finalizacji są zmiany właścicielskie, obchodzono też 40. rocznicę zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski. W niedzielę w Sercu Łodzi pojawili się piłkarze tamtej mistrzowskiej drużyny oraz ich rodziny. - Bardzo się cieszę, bo tak jak zapowiadaliśmy na konferencji prasowej, ten mecz z Odrą miał być osią obchodów 40-lecia. Docierają do nas informacje od uczestników, że wszystko wypadło znakomicie. Bardzo nam zależało, abyśmy uczcili obchody w należyty sposób - powiedział Michał Rydz. - Osobiście cieszę się również z tego, że na meczu pojawiło się tak wielu gości. Miło było widzieć uśmiechy na ich twarzach - dodał.

Wiceprezes opowiedział o kulisach organizacji obchodów 40-lecia. - Jak się okazuje, proste rzeczy wymagają wielu zgód. Na szczęście wielu ludzi pomogło nam w tym, żeby branding stadionu po prostu się poprawił. Uważam, że nasz stadion właśnie tak powinien wyglądać i mam nadzieję, że po stronie władz miejskich będzie chęć, żeby to utrzymać. My jesteśmy gotowi, aby tak było.

W ramach rocznicy udało się zrealizować wszystkie opracowane przez Klub zamierzenia. - Wszystkie elementy, które sobie wymyśliliśmy, zaczynajac od reprodukcji pinu do klapy marynarek, aż do muralu, który dziś zaczął powstawać czy brandingu stadionu, zostały zrealizowane. Wszystko składało się w jedną całość - powiedział.

- W pierwszej chwili może to wydawać się proste, ale są to złożone projekty. Branding wymagał od nas zarówno zgody architektów stadionu, zgody generalnego wydawcy, jak i zgody operatora stadionu. To wszystko musieliśmy pozyskać i to w tempie ekspresowym. Było to okupione bardzo dużą ilością nerwów i pracy. Wynika to z faktu, że jesteśmy gościem na własnym stadionie. Operatorem stadionu jest MAKiS, w którym też w ostatnim czasie było sporo zmian. Niestety wszystkie działania, które wykonujemy, nawet jak pobranie krzesła, fotela czy stolika z sali konferencyjnej aż po wykonanie wielkoformatowego brandingu na stadionie, wymagają dużej ilości pracy z naszej strony, również administracyjnej, aby uzyskać wszystkie zgody - podkreślił wiceprezes.

Wtorkowa poranna audycja "Witamy w Klubie", której gościem był Michał Rydz, trwała 1,5 godziny. Poruszonych zostało wiele kwestii - zaczynając od obchodów pierwszego mistrzostwa Polski, poprzez działania marketingowe Klubu, zakres obowiązków pracowników, kończąc na działalności widzewskiego sklepu. Nie zabrakło także odpowiedzi na pytania słuchaczy.

Całą rozmowę z Michałem Rydzem usłyszeć będzie można we wtorkowym paśmie powtórkowym "Witamy w Klubie" o 13:00, 16:00 i 20:00 na antenie Widzew.FM. Wkrótce program dostępny będzie również w archiwum klubowego radia w serwisie Spotify, na stronie widzew.fm i w aplikacji mobilnej Widzewa Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela