Aktualności

Michał Przybylski piłkarzem Widzewa

Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał 2,5-letni kontrakt z Widzewem. - Chciałem wrócić do Polski i wierzę, że ten klub będzie dla mnie idealnym miejscem do rozwoju - mówi Przybylski.

Kontrakt obowiązuje do czerwca 2020 r. - Liczymy, że Michał szybko potwierdzi walory i będzie skutecznie walczył o miejsce w składzie - podkreśla Przemysław Klementowski, prezes Widzewa. - Jego przyjście zwiększy nie tylko rywalizację wśród graczy ofensywnych ale także wśród młodzieżowców - dodaje.

Niespełna 20-letni Przybylski (ur. 29 grudnia 1997 r.) pochodzi z piłkarskiej rodziny. W piłkę grał zarówno jego ojciec Tomasz (Flota Świnoujście, a potem kluby z Wysp Owczych) i wujek Jacek (m.in. bramkarz Lecha Poznań, Aluminium Konin i Wisły Kraków).

W wieku trzech lat Michał Przybylski wyjechał z rodzicami na Wyspy Owcze, tam chodził do szkoły i zaczął trenować w klubie B68 Toftir. Jako 17-latek zadebiutował w ekstraklasie. Grał tam w zespołach NSI Runavik, B68, a ostatnio w Skala. W 23 meczach poprzedniego sezonu zdobył 10 goli.

- Widziałem, jak wygląda atmosfera na trybunach i doskonale zdaję sobie sprawę, jaką marką jest Widzew. To wielki klub, dlatego nie wahałem się przed przyjściem do III ligi. Jestem przekonany, że szybko awansujemy. To dla mnie dobry wybór także dlatego, że trenerem jest Franciszek Smuda - podkreśla Przybylski. - Tydzień trenowałem z Robertem Dejmanem i mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę. Nie zamierzam jednak siedzieć na ławce. Moim celem jest granie, rozwój  i walka o miejsce w jedenastce - zapowiada.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening wieczorny 17.10.2019

Trening wieczorny 17.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela