Aktualności

Michał Przybylski: Nikt nie może być pewny miejsca

Widzew Łódź pokonał KS Kutno 6:0. Jedną z bramek strzelił utalentowany 20-latek, który w przerwie zimowej dołączył do łodzian.

Ostatni mecz kontrolny powoli kończy proces rywalizacji o miejsce w składzie na premierowy mecz rundy wiosennej z Victorią Sulejówek. W środę widzewiacy sześciokrotnie pokonali bramkarza KS Kutno. Piłkarze są jednak zgodni, że trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała kadra meczowa na sobotnie starcie. - Trener ostatnio rotował składem, więc trudno przypuszczać, jak będzie ostatecznie wyglądać kadra i pierwszy skład. Nikt tutaj nie może być niczego pewien, bo nawet jeden trening może coś zmienić. Ja cieszę się na pewno z tej strzelonej bramki. Ostatnio grałem bardziej z tyłu, więc nie miałem zbyt wielu okazji do strzelania - powiedział tuż po końcowym gwizdku Michał Przybylski.

Młody zawodnik do tej pory występował przede wszystkim w formacjach ofensywnych. Od czasu podpisania umowy z Widzewem jest przez Franciszka Smudę przystosowywany również do gry w defensywie. - To jest sugestia trenera, żebym grał również na tych defensywnych pozycjach i uczył się nawyków, odbioru piłek. Traktuję to jako nowe doświadczenie i staram się czerpać z tego pełnymi garściami. Gramy w rzeczywistości od bramki do bramki. To jest dosyć męczące, ale jednocześnie sporo można pograć piłką - wyjaśnił.

W sobotę 10 marca Widzew rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej na własnym obiekcie. Jest duża szansa, że Serce Łodzi będzie wypełnione tego dnia w stu procentach. 20-latek nie ukrywa, że myślami już powoli przenosi się do tego meczu. - W środę pierwszy raz byłem na trybunach stadionu od czasu podpisania kontraktu i zacząłem sobie wyobrażać jak to będzie wyglądać w sobotę. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć w kadrze meczowej i poczuć tę atmosferę na własnej skórze. Taka frekwencja to dla mnie nowość. Na Wyspach Owczych nie doświadczyłem czegoś takiego - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela