Aktualności

Michał Pol o ampfutbolistach: To są niezwykli czarodzieje!

Michał Pol był gościem Jakuba Dyktyńskiego we wtorkowej audycji na antenie Widzew.FM. Dziennikarz sportowy skomentował m.in. zakończony w niedzielę III Turniej Amp Futbol Ekstraklasy zorganizowany w Łodzi.

Amp futbol z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej popularny i przyciąga coraz większą rzeszę fanów czy osób zainteresowanych sprawdzeniem się w warunkach treningowych. W miniony weekend na obiektach AZS-u Łódź odbył się z kolei III Turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2020, w którym uczestniczyła także ekipa widzewiaków. Oprócz nich w walce o punkty mierzyli się też zawodnicy Wisły Kraków, Warty Poznań, Legii Warszawa i TS Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała.

O killka słów komentarza dotyczącego turnieju pokusił się na antenie Widzew.FM Michał Pol, który jest jednym z ambasadorów tej dyscypliny w Polsce. - Widzewowi należą się gratulacje za organizację turnieju. Brawa również dla Tymka Bauera za znakomitą grę między słupkami. Śledzę rozwój tej dyscypliny i naprawdę amp futbol robi na mnie ogromne wrażenie. Ci zawodnicy to po prostu niezwykli czarodzieje albo nawet tytani. Ampfutboliści, to ludzie którzy kochali piłkę nożną od zawsze i reprezentują ją na fantastycznym poziomie - zaznaczył dziennikarz sportowy

Atache prasowy polskich paraolimpijczyków potwierdził, że obecnie większość ampfutbolowych zespołów jest obejmowana patronatem przez kluby piłkarskie. Taka sytuacja zaczyna być już powoli zjawiskiem powszechnym w tej dyscyplinie w Polsce: - Jest trend, że większe kluby o określonej marce nie tylko w polskich, ale także zagranicznych realiach, dostrzegają istotę Amp Futbolu. Takie organizacje biorą pod swój patronat mniejsze ekipy i dzięki temu je wspomagają. Działa to trochę na zasadzie e-sportu, gdzie najczęściej to kibice danych klubów wychodzą początkowo z inicjatywą. To zdecydowanie dobra misja klubu, bo kibice maja też z kim się identyfikować - twierdzi Michał Pol.

Zachęcamy do wysłuchania pełnego zapisu porannej audycji w Widzew.FM. Oprócz Michała Pola, goścmi Jakuba Dyktyńskiego byli także klubowy lekarz Radosław Grabowski oraz koordynator sekcji widzewskiego e-sportu Michał Frańczyk. Powtórki wtorkowego "Widzewskiego Poranka" wyemitowane zostaną o 16.00 i 20.00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24.07.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela