Aktualności

Merveille Fundambu: Ten gol doda mi pewności siebie

Młody pomocnik Widzewa rozkochał w sobie trybuny "Serca Łodzi", wieńcząc dobry występ przeciwko Stomilowi Olsztyn przepiękną bramką. Po końcowym gwizdku "Kot z Kongo" ocenił swoją grę w sobotnim starciu.

20-latek od swojego pierwszego meczu w czerwono-biało-czerwonych barwach imponuje wysokim poziomem wyszkolenia technicznego, odważnymi dryblingami oraz sercem wkładanym w walkę na murawie. Jego gol z 32. minuty zawodów przeciwko Stomilowi Olsztyn był prawdziwą ozdobą spotkania. - Z każdym meczem czuję się coraz lepiej, a dzisiejsza bramka przyniosła mi wiele radości. Wyczułem dobry moment na strzał i udało mi się trafić. Myślę, że ten gol doda mi jeszcze więcej pewności siebie  - powiedział Fundambu po zakończeniu meczu.

Gra pomocnika spodobała się łódzkim kibicom, którzy po zakończeniu meczu gromkim skandowaniem nazwiska Kongijczyka podziękowali mu za występ. - Słyszałem okrzyki kibiców i chciałem im bardzo podziękować za okazane wsparcie. W przeszłości grałem przy licznej publiczności w mojej ojczyźnie, ale doping fanów Widzewa jest wyjątkowy i bardzo głośny - stwierdził zawodnik.

"Fundi" jest ważnym ogniwem drużyny Enkeleida Dobiego, a na boisku widać, że odpowiada mu kombinacyjna gra i szybka wymiana podań. Umiejętności pomocnika dostrzegają również jego koledzy z zespołu, szukając go na boisku. - Wszystko na razie przebiega świetnie i dobrze czuję się w drużynie.  Mam nadzieję, że w kolejnych meczach ponownie będę mógł pokazać swoje umiejętności - podsumował Merveille Fundambu - "Kot z Kongo”, który ma wszelkie predyspozycje, by w stać się ulubieńcem kibiców Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela