Aktualności

Merveille Fundambu piłkarzem Widzewa

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga pomocnik został oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź.

20-letni Kongijczyk rozpoczynał swoją piłkarską karierę w ojczyźnie w klubach AS Elonga i FC MK Etancheite, z której do Polski został ściągnięty przez B-klasowy KTS Weszło w 2018 roku. Po przylocie piłkarz rozpoczął żmudną pracę, która miała na celu dostosowanie się do wymogów europejskiego futbolu.

Podczas gry w "ósmej lidze mistrzów" o talencie środkowego pomocnika zrobiło się głośno w całym kraju, a jego umiejętnościom szybko zaczęły przyglądać się kluby z wyższych lig. Fundambu najpierw przeszedł testy w Rakowie Częstochowa, gdzie wypowiadano się o nim bardzo pozytywnie, a następnie trafił na półroczne wypożyczenie do Radomiaka Radom. W I lidze młody zawodnik zanotował 10 spotkań, w czasie których spędził na boisku ponad 300 minut. Na przeszkodzie do częstszej gry stanęły przepisy, mówiące o ograniczeniu w składzie liczby zawodników spoza Unii Europejskiej. To miejsce w Radomiaku było zarezerwowane dla Brazylijczyka Leandro.

Latem Fundambu rozpoczął testy w Widzewie Łódź i pozytywnie zaprezentował się na treningach oraz w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w którym zaliczył gola i trzy asysty. Kongijczyk, który związał się już oficjalnie z klubem umową, przebywa z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Opalenicy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela