Aktualności

Memoriał Krzysztofa Surlita - piłka nożna, kibice, gwiazdy i dobra zabawa

W sobotę 6 lipca w Zelowie odbył się IV Memoriał Krzysztofa Surlita. Imprezę zorganizował miejscowy oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew".

Sobotnie zmagania sportowe poprzedziła uroczysta ceremonia nadania imienia Krzysztofa Surlita stadionowi Włókniarza Zelów oraz oficjalne otwarcie IV Memoriału Krzysztofa Surlita. Oprócz zgromadzonych zawodników i ich rodzin pamięć legendarnego widzewiaka uczcili: przedstawiciele Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa z prezesem Wiesławem Wragą na czele, kapelan łódzkiego sportu ksiądz Paweł Miziołek, burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Sylwester Drozdowski, dyrektor IPN w Łodzi Dariusz Rogut, Bożena Surlit, prezes Widzewa Łódź Martyna Pajaczek, prezes Włókniarza Zelów Maria Korzynek i radny powiatu bełchatowskiego Leszek Maciaszczyk.

GALERIA Z CEREMONII OTWARCIA MEMORIAŁU (ZOBACZ)

W części sportowej udział wzięło 18 zespołów. W turnieju oldbojów rywalizowały: Widzew Łódź, Włókniarz Zelów, Stal Rzeszów i Ceramika Opoczno. Komplet punktów i zwycięski puchar zgarnęli goście z Podkarpacia. Czerwono-biało-czerwoni, z takimi piłkarzami jak Daniel Bogusz, Sławomir Chałaśkiewicz, Piotr Szarpak czy Zdzisław Ośmiałowski w składzie zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia Stalą.

W turnieju kibiców wystartowało 14 ekip (podzielonych na dwie grupy). Były wśród nich fankluby z Zelowa, Sieradza, Stróży, Wolborza, Łasku, Buczku, Pabianic, Przedborza, Wielunia, Bełchatowa, Warty i Radomska oraz reprezentacja OSK "Tylko Widzew" i drużyna redakcji widzew.com. Ta ostatnia wzmocniona przyjaciółmi, wśród których znalazł się między innymi były futsalista i piłkarz plażowy Krzysztof Kuchciak, zanotowała komplet zwycięstw i awansowała do finału, gdzie mierzyła się ze zwycięzcą drugiej grupy - FC Bełchatów. Emocjonujący mecz o puchar zakończył się minimalnym  zwycięstwem 1:0 zespołu widzew.com, który triumfował pierwszy raz w kilkuletniej historii udziału w rozgrywkach. Ostatnie miejsce na podium zajęła bardzo silna ekipa z Łasku, która w fazie grupowej przegrała tylko z późniejszymi mistrzami.

Fot. OSK "Tylko Widzew" oddział w Zelowie

Co roku Memoriał Krzysztofa Surlita to jednak nie tylko piłka nożna. To również znakomita okazja do integracji środowiska i przyjemnego spędzenia dnia w przyjacielskiej, a nawet rodzinnej atmosferze. Na stadionie Włókniarza atrakcje czekały bowiem również na najmłodszych. Mieli oni do dyspozycji "dmuchańce", mogli poczęstować się watą cukrową, a do domów wrócić z gadżetami klubowymi ufundowanymi przez Widzew i jego oficjalny sklep. Sobotnią imprezę zwieńczył uroczysty bankiet, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy turnieju. Podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom memoriału, czyli OSK "Tylko Widzew" w Zelowie i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego w widzewskim kalendarzu wydarzenia.

GALERIA Z TURNIEJU (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela