Aktualności

100 tysięcy widzów! Bardzo wysoka oglądalność telewizyjna meczu Widzewa

Niedzielne spotkanie Widzewa z rezerwami Lecha Poznań cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widzów TVP3 Łódź i WidzewTV, których łączna liczba sięgnęła 100 tysięcy osób.

Społeczność wokół łódzkiego klubu jest przyzwyczajona do ogromnego zainteresowania, które generuje Widzew wśród kibiców z całej Polski. Przyjazd klubu z al. Piłsudskiego 138 jest czynnikiem zwiększającym frekwencję na lokalnych stadionach i gwarantem wysokiej oglądalności w mediach. I tak stało się w niedzielę w trakcie meczu z Lechem II Poznań, na transmisję którego zdecydowała się Telewizja Polska Oddział w Łodzi. Starcie z poznaniakami było wielkim powrotem sportowych relacji na żywo na antenę TVP3 Łódź, co okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bo ostateczna widownia sięgnęła 70 tysięcy widzów.

Należy pamiętać, że starcie z rezerwami "Kolejorza” było pierwszym, w którym obraz na potrzeby Telewizji Polskiej został wyprodukowany i dostarczony przez ekipę WidzewTV. Dzięki tej współpracy, drugoligowy mecz można było oglądać nie tylko za pośrednictwem kanałów klubowej telewizji na platformie Youtube i widzew.com, ale także TVP3 Oddział w Łodzi, strony lodz.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport. Łączną liczbę widzów oszacowano na ok. 100 tysięcy osób.

Warto dodać, że niedzielna współpraca jest kolejną wspólną inicjatywą łódzkiego klubu i lokalnego oddziału Telewizji Polskiej, która w przeszłości przyniosła programy "Czas na Widzew” oraz "Historyczne Mecze", w którym przypominano ważne batalie czerwono-biało-czerwonych z przeszłości. Jesteśmy przekonani, że kolejne tygodnie przyniosą następne działania, dzięki którym mecze Widzewa będą docierać do kibiców z Łodzi i regionu, ale także dalszych zakątków Polski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela