Aktualności

Mecz Widzewa do zobaczenia w telewizji

Spotkanie Widzewa z rezerwami Legii pokaże telewizja publiczna. W ubiegłym roku dwa mecze łodzian na ekranie obejrzało średnio ponad 260 tys. osób. To lepszy wynik niż np. oglądalność ekstraklasy w Eurosporcie

Transmisje z sobotniego meczu Widzew – Legia II będzie można zobaczyć w TVP Sport, sport.tvp.pl oraz na kanałach TVP Łódź i TVP Warszawa.

Pierwszym spotkaniem domowym Widzewa, które pokazała TVP, była inauguracja nowego stadionu w marcu 2017 roku. Ci, którym nie udało się dostać na mecz z Motorem Lubawa (stadion był wyprzedany), mogli zobaczyć go w telewizji publicznej. Do tej pory TVP pokazała dwa spotkania wyjazdowe z Polonią Warszawa i ŁKS oraz domowe – z Motorem i derby Łodzi.

Według informacji z TVP ten ostatni mecz miał średnią widownię 286 tys. osób. Spotkanie z Motorem widziało ponad 250 tys. osób.

Na tej podstawie wyliczono ekwiwalent reklamowy w wysokości 1,78 mln zł. Firmy reklamowały się zarówno na bandach ledowych, jak i na stałych nośnikach reklamy tzw. banerach.

Widownia na poziomie około 260 tys. osób to górny poziom ekstraklasy, choć oczywiście mecze Widzewa pokazywano w otwartej telewizji. W bieżącym sezonie w kodowanym kanale NC+ średnia oglądalność wszystkich spotkań pokazanych w telewizji wyniosła 110,3 tys. widzów (mecz z największą widownią Legia z Lechem -  260 tys.) , w otwartym Eurosporcie 133 tys. (Termalica Nieciecza – Wisła Kraków, 235 tys.). W ubiegłym sezonie NC+ - średnio 101 tys. (najlepszy mecz 345 tys.), a Eurosport 15 tys. (258 tys.). W ostatniej kolejce TVP 2 pokazała mecz Legia – Lechia. To spotkanie obejrzało 1 mln 125 tys. osób.

***

Zainteresowanych reklamą na meczu Widzew – Legia II prosimy o kontakt z Łukaszem Koleckim (lukasz.kolecki@widzew.com, tel. tel. 501 739 282).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela