Aktualności

Mattia Montini piłkarzem Widzewa Łódź

29-letni napastnik Mattia Montini dołączył do drużyny Widzewa Łódź. Włoch związał się z klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Mattia Montini to wychowanek słynnej AS Romy, w której przechodził kolejne szczeble piłkarskiego rozwoju. Z tego klubu wypożyczany był do kilku zespołów niższych lig włoskich. Najbardziej udany był dla niego pobyt w SS Monopoli 1966, gdzie w 35 meczach zdobył 13 goli. W 2011 r. w meczu towarzyskim z Niemcami zadebiutował w reprezentacji Włoch U20.

Przed sezonem 2018/2019 trafił do rumuńskiego Dinamo Bukareszt, gdzie spędził dwa lata. Zagrał tam łącznie w 47 spotkaniach i strzelił 17 bramek. Jego ostatnim klubem była rumuńska Astra Giurgiu, gdzie zagrał w 33 meczach i zdobył 8 goli.

- Do przyjścia do Widzewa skłonił mnie interesujący projekt drużyny, która tu jest. Jestem ambitnym zawodnikiem i widzę, że tutaj podobnie podchodzi się do gry w piłkę i walki o najwyższe cele. Do tego jest to klub z bogatą historią. Na razie jeszcze nie poznałem nikogo z zespołu, bo dopiero co przyjechałem do Łodzi, ale będąc już przed stadionem zauważyłem, że panuje tutaj wspaniała atmosfera jeśli chodzi o kibiców - powiedział Mattia Montini tuż po podpisaniu kontraktu z Widzewem.

Włoch związał się z łódzkim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela