Aktualności

Mateusz Ostaszewski: Chcę jak najszybciej wrócić do gry

Młody pomocnik, który nabawił się urazu w trakcie spotkania Pucharu Polski, nie pomoże kolegom w meczu z rezerwami Legii Warszawa.

W sobotę podopieczni Franciszka Smudy rozegrają szóste starcie ligowe w sezonie 2017/2018. Tym razem rywalem czerwono-biało-czerwonych będą rezerwy Legii Warszawa. W meczu nie wystąpi Mateusz Ostaszewski, który w środowym starciu pucharowym doznał kontuzji. - Z czysto medycznego punktu widzenia mam naderwane więzadło. Już kiedyś to przechodziłem i dlatego nie odczuwam bardzo dokuczliwego bólu, ale kostka jest bardzo spuchnięta i istnieje ryzyko całkowitego zerwania. Na to nie mogę sobie pozwolić. Na razie czeka mnie kilka dni przerwy od piłki i zobaczymy, jak będę się czuł we wtorek - wyjaśnił Ostaszewski.

Młody pomocnik, mimo problemów zdrowotnych, pojawił się na piątkowym treningu w Gutowie Małym, ale sztab szkoleniowy zdecydował, że bezpieczniej będzie, jeśli do Ząbek nie pojedzie. - Próbowałem trenować normalnie. Zaciskałem zęby, bo chciałem być brany pod uwagę na sobotnie spotkanie w Ząbkach. Trener podszedł do tego jednak bardziej racjonalnie i zdecydował, że do wtorku będę odpoczywał i pracował indywidualnie z fizjoterapeutą. Chcę jednak jak najszybciej wrócić do gry - podkreślił.

W sobotę łodzianie zmierzą się z rezerwami Legii Warszawa. - Do meczu z Legią nasza drużyna podejdzie jak do każdego innego spotkania. Będziemy grali swoje i próbowali realizować nasz pomysł na grę. Mamy nadzieję, że to wystarczy, żeby z Ząbek przywieźć komplet punktów. Bez względu na to, kto gra po drugiej stronie, my musimy przede wszystkim patrzeć na siebie. Bardzo żałuję, że nie będę mógł pomóc kolegom - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela