Aktualności

Mateusz Michalski: Musimy zrobić wszystko, by wywieźć z Pruszkowa trzy punkty

Trwa ostatni mikrocykl treningowy przed startem Fortuna 1 Ligi, w których na inaugurację Widzew zmierzy się z Radomiakiem. O finale przygotowań opowiedział Mateusz Michalski, który do Łodzi trafił właśnie z Radomia.

 - Pobyt w Radomiu był dla mnie i dla drużyny dobrym okresem, ale teraz gram dla Widzewa. Na pewno zrobimy wszystko, by mecz inauguracyjny z Radomiakiem wygrać i wszystko, co robimy na treningach jest już podporządkowane właśnie temu. Próbą generalną przed tym spotkaniem było starcie z GKS-em Tychy, więc nie pozostaje nam nic, tylko wykonywać wszystkie zadania stawiane przez sztab szkoleniowy - mówił Mateusz Michalski po środowym treningu, który drużyna odbyła w Parku 3 Maja.

Sparing z GKS-em Tychy zakończył się zwycięstwem widzewiaków 3:1. Taki wynik, z zespołem, który do końca rozgrywek liczył się w walce o baraże o ekstraklasę, mógłby uśpić czujność zawodników, ale pomocnik łódzkiego zespołu zapewnił, że nic takiego się nie zdarzy. - Wszyscy wiemy, jak ważny jest każdy mecz, a starcie z Radomiakiem będzie pierwszym spotkaniem w sezonie, dlatego musimy zrobić wszystko, by wywieźć z Radomia trzy punkty - zapewnił piłkarz.

Pomocnik czerwono-biało-czerwonych ostatni rok spędził w Radomiu, gdzie reprezentował barwy miejscowego Radomiaka. Los sprawił, że to właśnie były klub Michalskiego będzie pierwszym rywalem Widzewa w lidze. Zawodnik najlepiej ze wszystkich piłkarzy obecnej kadry czerwono-biało-czerwonych zna najbliższego rywala łodzian, jednak piłkarz jest świadomy zmian, które zaszły zarówno w Radomiu, jak i w drużynie prowadzonej obecnie przez trenera Enkeleida Dobiego.

- Znam skład przeciwników, ale to jak zagramy zależy od koncepcji trenera. Jeżeli będziemy wykonywać postawione zamierzenia, powinniśmy wygrać. Od trenera zależy również to, czy wybiegnę na boisko. Dołączyłem do zespołu dopiero w trzecim tygodniu przygotowań, co było spowodowane moją grą w barażach o ekstraklasę. Trochę się to nałożyło, dlatego mam za sobą tylko jeden rozegrany sparing. Podchodzę do tego na spokojnie i myślę, że gdy trener uzna, że jestem gotowy, to na pewno da mi szansę - podsumował pomocnik czerwono biało-czerwonych, a my zachęcamy do przeczytania również pierwszego wywiadu z Mateuszem Michalskim po jego powrocie do klubu (KLIKNIJ TUTAJ).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela