Aktualności

Mateusz Michalski: Każdy przyjeżdża tutaj zagrać mecz życia

Łodzianie pokonali w sobotę Victorię Sulejówek 2:0, ale rywale, szczególnie w pierwszej połowie spotkania, postawili gospodarzom twarde warunki.

Piłkarze Franciszka Smudy udanie rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Zwycięstwo z Victorią Sulejówek przyszło im jednak dużo trudniej, niż te odnoszone w trakcie okresu przygotowawczego. - Najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje, udało się strzelić dwie bramki. Cieszą trzy punkty na starcie tej najważniejszej rundy. Już jesienią zrozumieliśmy, że nie możemy podchodzić lekceważąco do żadnej drużyny, bez względu na miejsce w ligowej tabeli. Każdy przyjeżdża tutaj zagrać mecz życia. To jest zupełnie inna gra niż w sparingach - powiedział po meczu Mateusz Michalski.

Szczególnie w pierwszej połowie spotkania beniaminek z Sulejówka postawił łodzianom trudne warunki. - Wkradło się nam troszeczkę chaosu, ale po drugiej stronie też. Wynikało to z tego, że było dużo górnych piłek i walki w powietrzu. Jedni i drudzy starali się od razu doskakiwać i łapać przeciwnika - dodał pomocnik Widzewa.

Michalski zaznaczył, że zespół będzie nabierał pewności siebie z każdym kolejnym meczem. - Na pewno jeśli wygramy następny mecz to poczujemy się jeszcze pewniej. Tak naprawdę nie możemy się na nikogo oglądać. Nikt nie patrzy na tabelę, musimy wygrywać następne mecze i tydzień po tygodniu dokładać następne punkty - podsumował.

Kolejnym rywalem Widzewa Łódź w rozgrywkach ligowych będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się już 17 marca.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Sokół Ostróda - Widzew Łódź (Wokół Meczu) 18.06.2018

Sokół Ostróda - Widzew Łódź (Wokół Meczu) 18.06.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 74
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 74
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 66
4 Polonia Warszawa 62
5 Olimpia Zambrów 56
6 Kaczkan Huragan Morąg 54
7 Ursus Warszawa 53
Pełna tabela