Aktualności

Martin Kreuzriegler: Jestem gotowy do rywalizacji

Nowy stoper czterokrotnego mistrza Polski w pierwszym wywiadzie przywitał się z kibicami Widzewa Łódź i zapowiedział walkę o miejsce w wyjściowym składzie.

27-letni obrońca we wtorek rano podpisał kontrakt z Klubem i dołączył do zespołu przygotowującego się do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Nim to nastąpiło, defensor udzielił pierwszego wywiadu dla oficjalnej strony Widzewa Łódź. Kreuzriegler w krótkiej rozmowie opowiedział o swoich oczekiwaniach związanych z pobytem w nowym Klubie i ekscytacji wynikającej z możliwości gry o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Jakub Dyktyński: Za tobą intensywne dwadzieścia cztery godziny, ale złożyłeś już podpis pod umową z Widzewem Łódź. Co czujesz w tym momencie?

Martin Kreuzriegler: Czuję się bardzo dobrze i jestem podekscytowany. Nie mogę się doczekać poznania nowych kolegów z drużyny i rozpoczęcia treningów.

Opiszesz swoje mocne strony i umiejętności boiskowe?

- Gram jako środkowy lub lewy stoper. Moje mocne strony to lewonożność, przewidywanie sytuacji na boisku i obrona własnej bramki, przechwytywanie piłki. Potrafię też grać do przodu i budować akcje.

W Łodzi czeka cię walka o miejsce w składzie z czterema innymi stoperami. Nie obawiasz się rywalizacji?

- Rywalizacja zawsze jest dobra. Wszyscy chcą grać, a na końcu taką możliwość otrzymują najlepsi. Jestem do tego przyzwyczajony ze wszystkich miejsc, w których występowałem. Dobrze jest rywalizować, bo wtedy podczas treningu musisz udowodnić, że zasługujesz na grę.

Jakie są twoje oczekiwania na czas pobytu w Widzewie?

- Widziałem grę Widzewa, dobrą postawę defensywy. Był to jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na przyjście tutaj. Celem jest awans do ekstraklasy, a moim zadaniem będzie pomóc Klubowi w jego realizacji.

Jak wyglądał twój piłkarski start?

- W wieku 18 lat podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Linzu, gdzie spędziłem większość młodości, chodziłem do szkoły i stawiałem kroki z akademii do profesjonalnego futbolu. Następnie przeniosłem się do kolejnych austriackich klubów w 2. lidze, spędziłem rok na Malcie i grałem w Norwegii. Stamtąd trafiłem do Polski.

W Norwegii poznałeś się z Kristofferem Normannem Hansenem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że spotykam się z nim tutaj, bo to ułatwi wiele spraw. Jesteśmy bardzo dobrymi kolegami i fajnie, że się tu zobaczymy.

To raczej cicha osoba czy imprezowicz?

- Zdecydowanie nie jest typem imprezowicza. Nadajemy na podobnych falach, często grywaliśmy razem w karty i spędziliśmy dobre dwa lata w Sandefjord.

Co do Sandefjord, byliście kandydatem do spadku, a udało wam się pozostać w Eliteserien. Pobyt w Norwegii był dla ciebie udany?

- Rzeczywiście, Sandefjord był raczej "underdogiem", ale udało nam się utrzymać, bo stworzyliśmy dobry zespół, funkcjonujący na zdrowych zasadach i grający dobrą piłkę.

Masz za sobą także ciekawy epizod na Malcie, w Hibernians. Zagrałeś w eliminacjach Ligi Mistrzów przeciwko RB Salzburg.

-  Powodem przenosin na Maltę była okazja do gry w eliminacjach Champions League. Przeszliśmy pierwszą rundę, ale potem trafiliśmy na Salzburg, więc - co tu dużo mówić - przegraliśmy oba mecze. Było to jednak dobre, ciekawe doświadczenie.

Pobyt na Malcie był ciekawy?

- Życie tam jest bardzo przyjemne, warto tam pojechać. Nie pada śnieg i nie jest deszczowo, więc życie jest naprawdę dobre.

Kibice Widzewa mają duże oczekiwania wobec zespołu, gry w lidze i wywalczenia miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy. Jesteś gotowy na to wyzwanie?

- Tak, jestem gotowy i tego oczekiwałem. Szukałem klubu, którego celem jest rozwój i jestem podekscytowany, że będziemy starali się zrealizować zadanie, jakim jest awans do ekstraklasy. To powód, dla którego tutaj trafiłem.

Chciałbyś na koniec przekazać jakąś wiadomość kibicom Widzewa Łódź?

- Czekam na moment, gdy będę mógł spotkać się z wami podczas meczów na stadionie. Liczę, że wygramy wszystkie domowe mecze i będziemy mogli po nich wspólnie świętować.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela