Aktualności

Mariusz Stępiński i Łukasz Masłowski zapraszają na Widzew

2 września w Sercu Łodzi odbędzie wyjątkowa impreza charytatywna. - Moim marzeniem jest, by ten piękny stadion wypełnił się jak podczas spotkań Widzewa - podkreśla Mariusz Stępiński, były piłkarz czerwono-biało-czerwonych.

Fundacja Pomagamy od Serca założona przez 23-letniego Mariusza Stępińskiego imprezę organizuje po raz piąty. Pierwszy raz odbędzie się jednak na stadionie Widzewa. - Rok temu zainteresowanie w Zduńskiej Woli przerosło nasze oczekiwania. Sprzedaliśmy wszystkie bilety, a chętnych było dużo więcej. Dlatego chcieliśmy wykorzystać ten jeden z najpiękniejszych stadionów, a do tego bliski mojemu sercu - podkreśla Stępiński. - Impreza jest charytatywna, a zebrane pieniądze trafią do jednego lub dwojga dzieciaków. Pomożemy też Oliwce, którą wsparliśmy już rok temu. Rozegramy mecz z udziałem gwiazd polskiej piłki, nie zabraknie też zagranicznych zawodników. Będzie też pierwszy w historii stadionu Widzewa koncert. A na bankiecie charytatywnym będzie można wylicytować koszulki znanych piłkarzy z autografami - dodaje.

Stępiński przyznaje, że na razie trudno wymienić konkretne nazwiska piłkarzy, bo do 2 września jeszcze sporo czasu. To, kto przyjedzie do Łodzi będzie zależało m.in. od trenerów kadr narodowych. Jest to termin przeznaczony bowiem na mecze reprezentacji. - Po powołaniach będziemy wiedzieli, kto zostanie w klubach i na kogo możemy liczyć. Zapewniam, że będzie to mecz na wysokim poziomie z udziałem gwiazd polskiej piłki - zaznacza Stępiński. - To będzie nie tylko impreza charytatywna, ale także dla mieszkańców Łodzi i widzewskiego środowiska. Dlatego marzy mi się pełny stadion. Mam też nadzieję, że wkrótce mecze na najwyższym poziomie znów będą na Widzewie codziennością - dodaje.

Poza meczem gwiazd na stadionie obędzie się koncert. Zagrają Lady Pank i Patrycja Markowska. Po tych wydarzeniach odbędzie się bankiet charytatywny, na którym będą licytowane piłkarskie koszulki z autografami. Przekazali je m.in. Gonzalo Higuain, Francesco Totti, Kamil Glik czy Radja Nainggolan. A to tylko niewielka część przekazanych na licytację piłkarskich pamiątek.

Stępińskiemu w organizacji wydarzenia pomaga inny były widzewiak - Łukasz Masłowski. - Cieszymy się, że wsparło nas miasto Łódź. Na dodatek przenosimy się do miejsca, które jest bliskie naszemu sercu - dodaje Masłowski.

- Zapraszamy na wydarzenie wszystkich ludzi o dobrych sercach - podsumowuje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela