Aktualności

Marcin Stanisławski: Najważniejsze są trzy punkty

Opiekun widzewskich futsalistów był gościem Marcina Tarocińskiego we wtorkowym wydaniu "Widzewskiego Poranka" na antenie Widzew.FM. Szkoleniowiec opowiedział m.in. o ostatnich spotkaniach, a także o nadchodzących, ligowych bojach czerwono-biało-czerwonych.

Widzewiacy mieli w ostatnich dniach bardzo napięty terminarz. W minionym tygodniu łodzianie najpierw w środowy wieczór podejmowali KS BestDrive Futsal Piła, a w niedzielę rywalizowali na wyjeździe z Victorią Sulejówek. To drugie spotkanie zkaończyło się wygraną zawodników w czerwonych trykotach po bardzo solidnej grze całej drużyny (WIĘCEJ).

Marcin Stanisławski, grający trener Widzewa Łódź Futsal podkreślił na antenie klubowego radia, że jest zadowolony z postawy swoich zawodników, bowiem ci zdołali podnieść się po bolesnej przegranej z pilanami i kilka dni później zaprezentować się z dobrej strony na trudnym terenie. - W naszej sytuacji ciężko o pewność siebie w każdym meczu. Budujemy sferę mentalną, ale przy młodej i niedoświadczonej kadrze nie zawsze efekty widać na pierwszy rzut oka. W Sulejówku nie gra się łatwo, ponieważ na tej hali parkiet jest niezwykle wąski. W minioną środę dostaliśmy srogą lekcję od drużyny z Piły, ale cieszę się, że potrafiliśmy podnieść się po tej porażce i zagrać dobry mecz z Victorią.

Były gracz m.in. Gatty Active Zduńska Wola podkreslił, że mimo strzelenia czterech bramek w niedzielę, ten mecz wcale nie należał do najłatwiejszych. Niestety w następnym meczu widzewiacy będą mieli utrudnione zadanie w starciu z AZS UG Gdańsk, ponieważ po raz pierwszy między słupkami nie stanie kapitan zespołu. - W niedzielę, ponownie staraliśmy się grać atakiem pozycyjnym i nie wyglądało to źle. Rywal był nastawiony na kontrataki. Gdybyśmy to my stracili bramkę na 1:2 to pewnie byłoby nam ciężko odrobić straty. To nie było łatwe spotkanie, ale najważniejsze są dla nas trzy oczka. Nie ma też co popadać w hurraoptymizm. Pracujemy dalej, aby już w przyszłości uniknąć takich meczów w naszym wykonaniu jak ten z Piłą - ocenił trener Stanisławski. - W następnym meczu nie będzie mógł zagrać Darek Słowiński z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale mamy w kadrze wszystkich bramkarzy na dobrym poziomie i liczymy, że niezależnie od tego, który z nich zagra, to wywiąże się ze swoich zadań - dodał.

***
Zachęcamy do odtworzenia pełnego zapisu wtorkowej, porannej audycji w Widzew.FM za pośrednictwem klubowej aplikacji mobilnej, a także do odsłuchania powtórek o 13:00, 16:00 lub 20:00. Gościem Marcina Tarocińskiego, oprócz grającego trenera Widzewa Łódź Futsal, był także dyrektor powstającego Muzeum Widzewa - Tomasz Gawroński.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela