Aktualności

Sto meczów ligowych Marcina Robaka w barwach Widzewa

Kapitan pierwszej drużyny meczem przeciwko Lechowi II Poznań zanotował setny występ ligowy w koszulce z herbem Widzewa.

Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się uroczystość uhonorowania napastnika, który na przestrzeni swojej wieloletniej kariery reprezentował Widzew na trzech różnych poziomach rozgrywkowych. Przypomnijmy, że Robak trafił do Łodzi w roku 2008, kiedy razem z Maciej Mielcarzem miał pomóc Widzewowi w powrocie do ekstraklasy. Snajper zadebiutował w barwach klubu 10 sierpnia w spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

37-latek wywiązał się ze swojego zadania doskonale, bo wywalczył z klubem z al. Piłsudskiego 138 awans na najwyższy poziom rozgrywkowy oraz koronę króla strzelców I ligi. Napastnik strzelał bramki dla czerwono-biało-czerwonych również w ekstraklasie, zapracowując na transfer do tureckiego Konyasporu i debiut w reprezentacji Polski. W latach 2008-2010 Robak wystąpił dla łódzkich kibiców łącznie w 73 spotkaniach ligowych i zdobył 45 bramek.

Po latach Marcin Robak powrócił do Widzewa, by ponownie pomóc łódzkiemu klubowi w powrocie do piłkarskiej elity. Piłkarz wzmocnił kadrę zespołu przed startem sezonu 2019/20 i z opaską kapitańską na ramieniu prowadzi zespół do awansu na zaplecze ekstraklasy. Jak dotąd snajper na boiskach II ligi rozegrał 27 spotkań, w których strzelił 18 goli.

Z okazji jubileuszu życzymy Marcinowi wielu bramek i udanych występów, które będą kolejnymi krokami na drodze Widzewa na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela