Aktualności

Marcin Robak: Wierzę, że spotkamy się z kibicami świętować awans

Drugim gościem Marcina Tarocińskiego we wtorkowej odsłonie programu "Widzewski Poranek” był Marcin Robak.

Kapitan na początku programu krytycznie ocenił postawę zespołu w ostatnich spotkaniach. - Czegoś nam brakuje i musimy zmienić styl naszej gry, by wrócić na właściwe tory. Podchodzę do tego z dużą wiarą, że wszystko się uda i myślę, że kibice też powinni w to wierzyć.

Zawodnik podkreślił, że najbliższe spotkanie w "Sercu Łodzi” będzie kluczowe w kontekście powrotu widzewiaków na drogę regularnego punktowania. - Mecz z Legionovią będzie przebiegał podobnie, jak spotkanie ze Skrą, która dobrze broniła się na własnej połowie. Musimy wyciągnąć z tego wnioski, bo ostatnie starcia były zupełnie inne w naszym wykonaniu niż te, które wygrywaliśmy. Musimy pokazać charakter, bo zostało niewiele spotkań w lidze. Wygrana z Legionovią pomoże nam wrócić na właściwe tory, a moja bramka na pewno pomoże mi się odblokować. Musimy bardziej wierzyć w swoje umiejętności, dawać z siebie jeszcze więcej - powiedział najlepszy strzelec drużyny.

Łodzianie będą mieli przed sobotnim meczem więcej czasu, by odpowiednio przygotować się przed pierwszym gwizdkiem sędziego. - Każdy dzień pomaga, żeby wprowadzić coś nowego do naszej gry. Mamy dodatkowy czas, by wyciągnąć wnioski, bo jeżeli nie wygramy z Legionovią to będzie nam naprawdę trudno. Jesienią potrafiliśmy pokazać charakter, a na razie tego nie widać. To musi przyjść, bo najważniejsze mecze przed nami. Jestem zły na to, że ten początek nie był idealny i pozostał duży niesmak, szczególnie po tym pierwszym spotkaniu. Koledzy z drużyny są świadomi, w jak dużym klubie się znajdują i będą walczyć o awans, ale ważne, by zrobić to jak najwcześniej. Wiemy, że mamy duże wsparcie od kibiców i wierzę, że będziemy mieli okazję spotkać się razem, by świętować awans do I ligi - optymistycznie zakończył Marcin Robak.

Całą rozmowę z kapitanem pierwszej drużyny można odsłuchać na antenie Widzew.FM o 13:00 i 16:00, odtwarzając materiał za pośrednictwem oficjalnej strony klubu lub aplikacji mobilnej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela